امروز سه شنبه ,۱۴ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۷ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۹
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۷۴۶۲
گزارشگر : ۲۷
مدیرکل آموزش و پرورش فارس

روز نیکوکاری، گامی در راستای تحقق ساحت اقتصادی و اجتماعی سند تحول بنیادین است

روز نیکوکاری، گامی در راستای تحقق ساحت اقتصادی و اجتماعی سند تحول بنیادین است
(شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰) ۱۲:۱۹

مدیرکل آموزش و پرورش فارس، جشن نیکوکاری را یکی از ابزارهای تحقق سند تحول بنیادین برشمرد و افزود: برگزاری جشن احسان و نیکوکاری در مدارس می‌تواند گامی در راستای تحقق ساخت اقتصادی و اجتماعی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری پانا محمد خلیل عسکری، امروز در نشست روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: در راستای اجرایی کردن سند تحول یکی از ماموریت‌های اصلی ما فرهنگ‌سازی است و بیشتر از اینکه به مبلغ جمع شده در این ایام توجه کنیم، باید به نهادینه کردن و تقویت این امر احسان و نیکوکاری در جامعه و ترویج فرهنگ مشارکت جویی و دستگیری از نیازمندان توجه کنیم و از تمام ادارات آموزش و پرورش فارس انتظار داریم که توجه خود را به این مهم معطوف کنند.
وی از روسای ادارات و مسئولان تشکل‌های دانش‌آموزی از جمله بسیج دانش‌آموزی و سازمان دانش‌آموزی خواست تا به صورت منسجم و با وحدت رویه گام بردارند تا شاهد نتایج آن باشند.
عسکری افزود: روز احسان و نیکوکاری در واقع حول دو محور ساحت اعتقادی و اجتماعی مورد تاکید در سند تحول بنیادین گام بر می‌دارد و از این رو نیاز است تا بیشتر روی این موضوع کار کرد و به آن توجه داشت.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه، این اقدام ارزشمندی است، گفت: زنگ احسان و نیکوکاری روز شنبه ۱۴ اسفند ماه در سراسر مدارس فارس نواخته خواهد شد و تلاش می‌کنیم تا امسال متفاوت از سال‌های قبل و با تغییراتی از جمله برگزاری آن به صورت پایلوت در مناطق و به ویژه مناطق محروم برگزار کنیم.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان فارس نیز در ادامه این جلسه، با اشاره به اینکه ۳ هزار بسته معیشتی ویژه ایام نوروز برای دانش‌آموزان نیازمند فراهم شده و در قالب مرحله ششم اعطای کمک‌های معیشتی از طریق سپاه فجر و با همکاری آموزش و پرروش اعطا خواهد شد، گفت: تاکنون 42 هزار بسته معیشتی را در قالب ۵ مرحله کمک به نیازمندان و ایتام اعطا کرده‌ایم و به زودی مرحله ششم این رزمایش را برای 3 هزار دانش‌آموز نیازمند اجرا می‌کنیم.

ناصر جوکار افزود: در سند تحول بنیادین وقتی صحبت از اقتصاد مدرسه به میان می‌آید، مراحل خاصی را برای آن در نظر دارد که این کمک‌ها التیام بخش است.
وی ادامه داد: آنچه مهم است این است که به سمتی برویم تا مدارس شکوفا شوند و فعالیت اقتصادی برای رفع مسائل خود داشته باشند.
در استان فارس بیش از 45 هزار دانش‌آموز نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مشغول تحصیل هستند.
نشست روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد و هماهنگی‌های لازم در خصوص برگزاری روز احسان و نیکوکاری در این جلسه انجام شد.
برگزاری جشن احسان و نیکوکاری از 12 اسفندماه در سراسر استان فارس آغاز می‌شود؛ ۱۲ اسفند در پایگاه‌های اصلی و میادین شهر، جمعه 13 اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه و در روز شنبه ۱۴ اسفند ماه در تمام مدارس استان با عنوان زنگ احسان و نیکوکاری برگزار می‌شود.
زنگ احسان و نیکوکاری روز شنبه ۱۴ اسفند ماه در تمام مدارس استان فارس نواخته می‌شود.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید