امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
شنبه / ۷ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۰
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۷۴۶۰
گزارشگر : ۲۷
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس خبر داد

تهیه و توزیع یک هزار و 100 تبلت ویژه دانش‌‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد در فارس

تهیه و توزیع یک هزار و 100 تبلت ویژه دانش‌‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد در فارس
(شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰) ۱۲:۰۰

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس از آغاز جشن احسان و نیکوکاری از 12 اسفندماه در سراسر استان خبر داد و افزود: امسال در سه روز این جشن برگزار می‌شود؛ ۱۲ اسفند در پایگاه‌های اصلی و میادین شهر، جمعه 13 اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه و در روز شنبه ۱۴ اسفند ماه در تمام مدارس استان با عنوان زنگ احسان و نیکوکاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری پانا محمد بذرافشان در نشست روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در سال گذشته بیش از ۲۸ میلیارد تومان از طریق مدارس جمع‌آوری شده است که جای تقدیر دارد و امیدواریم امسال نیز با توجه به شرایط اقتصادی شاهد همکاری بیشتری در راستای رفع نیازهای ‌دانش‌آموزان محروم باشیم.
وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن میفرماید «هرکس در هر جایگاهی کار نیکویی انجام دهد، نزد ما محفوظ است و ما اجری را ضایع نمی‌کنیم»، گفت: بسیاری هستند که در این شرایط اقتصادی و تنگناهای موجود با سیلی صورت خود را سرخ می‌کنند که اگر بتوانیم در کنار هم باشیم و دست یکدیگر را بگیریم، قطعا از این گذرگاه سخت نیز عبور خواهیم کرد .
وی با تاکید بر اینکه پرداخت صدقات از طریق کد کیوآر (QR) و الکترونیکی به راحتی و در کمتر از یک دقیقه میسر است، گفت:  در راستای تحول‌گرایی و تحول‌انگیزی ما کمک مردم به نیازمندان را در بستر الکترونیکی قرار داده‌ایم و پرداخت صدقات در هر زمان و مکانی از طریق کد کیو آر به راحتی امکان پذیر است.
به گفته بذرافشان در استان فارس بیش از 45 هزار دانش‌آموز نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد مشغول تحصیل هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس از مسوولان آموزش و پرورش خواست تا تبلیغات جشن نیکوکاری را در شبکه شاد نیز اجرا کنند و بر توسعه مراکز نیکوکاری در تمام ادارات آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: درآمد هر مرکز برای دانش‌آموزان و ایتام همان منطقه و ناحیه آموزشی هزینه خواهد شد.

بذرافشان در ادامه از تهیه یک هزار و 100 تبلت ویژه دانش‌‌آموزان تحت پوشش این نهاد خبر داد و افزود: در راستای کمک به مسائل آموزشی دانش‌آموزان و در تداوم طرح تهیه و توزیع تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند، این تعداد تبلت دریافت شده که در حال توزیع هستیم. همچنین آغاز جشن احسان و نیکوکاری از 12 اسفندماه در سراسر استان آغاز می شود و امسال در سه روز این جشن برگزار می‌شود؛ ۱۲ اسفند در پایگاه‌های اصلی و میادین شهر، جمعه 13 اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه و در روز شنبه ۱۴ اسفند ماه در تمام مدارس استان با عنوان زنگ احسان و نیکوکاری برگزار می‌شود.
نشست روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان فارس صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد و هماهنگی‌های لازم در خصوص برگزاری روز احسان و نیکوکاری در این جلسه انجام شد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید