امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۴ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۷۴۱۳
گزارشگر : ۸۰
معاون فرهنگی کمیته امداد اعلام کرد؛

کمک 6 میلیاردی به دانش آموزان تحت حمایت

کمک 6 میلیاردی به دانش آموزان تحت حمایت
(چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰) ۰۹:۴۷

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تحصیلی تاکنون بیش از 6 میلیارد تومان کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان تحت حمایت پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسین قلی پور بیان کرد: یکی از برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه خدمات مناسب به ویژه در حوزه مسائل فرهنگی به خانواده های تحت حمایت است.

وی ادامه داد: مددجویان تنها نیاز اقتصادی ندارند بلکه باید خدمت فرهنگی نیز دریافت کنند و در میان خدمات فرهنگی یکی از ضروری ترین مسائل کمک های تحصیلی است که به ارتقای وضعیت فرزندان مددجو کمک می کند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در سال تحصیلی 1401-1400 پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان تحت حمایت شامل؛ تهیه لوازم التحریر و نوشت افزار، پرداخت هزینه کتب درسی، تهیه تبلت و ... برای هفت هزار و 500 دانش آموز تحت حمایت اجرا شده که برای این منظور بیش از سه میلیارد و 538 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون 850 دستگاه تبلت به ارزش بیش از دو میلیارد و 550 میلیون تومان میان دانش آموزان نیازمند و محروم تحت حمایت توزیع شده است.

قلی پور خاطرنشان کرد: ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی با این هدف صورت می گیرد که دانش آموزان تحت حمایت به واسطه مشکلات مالی دچار افت تحصیلی نشده و یا خدای ناکرده به سمت ترک تحصیل نروند.

وی یادآورشد: خدمات فرهنگی تحصیلی گامی برای توانمندسازی فرزندان مددجو و قطع زنجیره فقر است چراکه در غیر این صورت شاهد استمرار فقر در خانواده مددجو خواهیم بود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید