امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
چهارشنبه / ۴ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۱
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۷۴۰۹
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد:

اهداء بیش از هزار تبلت دانش‌آموزی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کرمان

اهداء بیش از هزار تبلت دانش‌آموزی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کرمان
(چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰) ۰۹:۱۱

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از اهداء۱۰۵۶ تبلت دانش‌آموزی بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان در سال تحصیلی جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان گفت: به منظور کمک به تحصیل دانش آموزان تحت حمایت و حفظ کرامت و عزتمندی آن‌ها چهار خوابگاه دانش‌آموزی فعال در شهرستان‌های بم، کهنوج، رودبار و قلعه گنج راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه دانش آموزان کنکوری تحت حمایت کمیته امداد بیان کرد: در کنکور سال گذشته ۳۶ دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد در استان کرمان در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته‌شده‌اند که نقش مؤثری در ریشه‌کنی فقر بین نسلی دارد.

رضا رضایی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان نیز در این دیدار از جهل و نادانی به‌عنوان بزرگ‌ترین فقر بشریت نام و برد و بیان کرد: کار کمیته امداد و آموزش‌وپرورش در یک راستا است زیرا هر دو توانمندسازی افراد را در جهت ریشه‌کنی فقر دنبال می‌کنند.

وی بابیان اینکه توانمندسازی دانش آموزان لازمه ریشه‌کنی فقر در نسل آینده کشور است، گفت: آموزش‌وپرورش با توانمندسازی دانش آموزان نقش مؤثری در توقف چرخه فقر در جامعه دارد.

رضایی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه مطالعاتی ویژه دانش آموزان کنکوری در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان گفت: پذیرش دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان در این پایگاه‌ها رایگان است و آموزش‌وپرورش هزینه این گروه از دانش آموزان را می‌پردازد.

انتهای پیام

 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید