امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
سه شنبه / ۲۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۸
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۶۵۹۹
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد:

خسارت سیل به 200 طرح اشتغال مددجویان استان کرمان

خسارت سیل به 200 طرح اشتغال مددجویان استان کرمان
(سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰) ۱۵:۲۸

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: در سیل اخیر استان کرمان 690 واحد مسکونی و 200 طرح اشتغال خانواده‌های تحت حمایت دچار خسارت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی با اعلام میزان خسارت سیل اخیر به مددجویان استان کرمان افزود: براساس آخرین برآوردها 690 واحد مسکونی مددجویان استان در سیل هفته گذشته دچار آسیب شده است.
 
وی با اشاره به اینکه میزان خسارت وارده به منازل مسکونی مددجویان حدود هفت میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، ادامه داد: میزان خسارت وارده به منازل مددجویان به طور میانگین 10 میلیون تومان است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: همچنین بیش از 200 طرح اشتغال خانواده‌های تحت حمایت نیز در اثر این حادثه طبیعی آسیب دیده که بیشتر این طرح‌های اشتغال در حوزه کشاورزی و دامپروری بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: میزان خسارت وارده به طرح‌های اشتغال مددجویان حدود 20 میلیارد تومان براورد شده است که با اجرای برنامه‌های حمایتی، به نبال احیای این طرح‌ها هستیم.
 
صادقی با بیان اینکه چهار شهرستان رودبار، زهکلوت، منوجان و قلعه‌گنج بیشترین خسارت را در سیل متحمل شده‌اند، اظهار کرد: حدود 180 راس دام مددجویان و 29 مورد محل نگهداری دام در سیل اخیر آسیب دیده است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از تخریب تعداد زیادی از لوازم ضروری زندگی خانواده‌های تحت حمایت خبر داد و گفت: در این سیل 164 دستگاه تلویزیون، 260 دستگاه یخچال، 454 تخته فرش، 402 دستگاه آبگرمکن و 69 دستگاه اجاق گاز در سیل هفته گذشته تخریب شده که تامین این اقلام برای مددجویان در دستور کار است.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون 810 مورد کمک هزینه 500 هزار تومانی به مددجویان سیل‌زده پرداخت شده است، اضافه کرد: همچنین با دستور رئیس کمیته امداد یک ماه مستمری فوق‌العاده به حساب سرپرستان خاناور سیل‌زده واریز شد.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید