امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
دوشنبه / ۲۰ دی ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۸
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۶۵۶۲
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان فارس:

بیش از 500 واحد مسکن مددجویان در سیل استان فارس دچار آسیب شد

بیش از 500 واحد مسکن مددجویان در سیل استان فارس دچار آسیب شد
(دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰) ۱۱:۰۸

مدیرکل کمیته امداد استان فارس گفت: در سیل هفته گذشته در استان فارس، 524 واحد مسکن مددجویان از 10 تا 100 درصد دچار آسیب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد بذرافشان با تشریح عملکرد این نهاد در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان افزود: در اثر این سیل 86 واحد مسکن خانواده‌های تحت حمایت از 70 تا 100 درصد آسیب دید و به 142 واحد نیز بین 40 تا 70 درصد خسارت وارد شد.
 
وی ادامه داد: همچنین 296 واحد مسکن مددجویان استان بین 10 تا 40 درصد خسارت دید که تعمیرات و بازسازی این واحدها با همکاری وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در دستور کار قرار گرفته است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان فارس با اشاره به خسارت سیل به لوازم ضروری زندگی خانواده‌های تحت حمایت، اظهار کرد: براساس برآوردهای اولیه حدود 700 قلم از لوازم ضروری زندگی مددجویان شامل یخچال، کولر، آبگرمکن، اجاق گاز و ماشین لباسشویی مددجویان دچار آسیب شده که با کمک خیران و مردم نیکوکار، تامین این اقلام برای خانواده‌های نیازمند پیگیری می‌شود.
 
بذرافشان با بیان اینکه اسکان اضطراری تمام مددجویان سیل‌زده انجام شده است، اضافه کرد: با همکاری هلال‌احمر به تعداد مورد نیاز چادر برای اسکان در اختیار این خانواده‌ها قرار گرفته است.
 
وی از توزیع پتو و لوازم گرمایشی برای مددجویان سیل‌زده خبر داد و گفت: همچنین بسته‌های معیشتی و اقلام خوراکی در سریع‌ترین زمان ممکن به این خانواده‌ها ارائه شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه معیشت بسیاری از این خانواده‌های سیل‌زده برپایه دامداری و دامپروری است، افزود: حدود 350 مورد تلفات دام سبک و سنگین و 94 مورد تخریب محل نگهداری دام نیز دچار خسارت شده است.
 
شایان ذکر است براساس مصوبه دولت و همکاری نهادها، علاوه بر ارائه 200 میلیارد تومان برای ارائه کمک فوری به سیل‌زدگان چهار استان فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان از سوی دولت، تامین سیمان رایگان برای بازسازی منازل آسیب‌دیده از سوی بنیاد مستضعفان انجام خواهد شد و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و کمیته امداد تامین معیشت خانواده‌های سیل‌زده را انجام خواهند داد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید