امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۷:۳۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۹۸۴
گزارشگر : ۸۰
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

باید قزوین در کاهش محرومیت پیشتاز باشد

باید قزوین در کاهش محرومیت پیشتاز باشد
(چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۷:۳۶

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: باید کاری کنیم که استان قزوین در افزایش مددجویان توانمندشده، ایجاد اشتغال برای محرومان از استان های پیشتاز باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ آیت اله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بیان کرد: قرآن بریا سرمایه گذاری راهنمایی مان می کند تا سرمایه گذایر شایسته ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: خداوند سبحان می فرماید اگر قرض دهید، سرمایه شما نه تنها گم نمی شود، حیف میل نمی شود بلکه مضاعف هم خواهد شد البته در آیه دیگری می فرماید این افزایش ده ها یا بیشتر خواهد بود که نتیجه می گیریم متغیر است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: میزان افزایش و یا کاهش در بخشش الهی نیز به نیت فرد بستگی دارد گاهی فردی کالایی را می بخشد به دلیل آنکه احتیاجی به آن ندارد و یا جایش را گرفته و می خواهد با بخشش آن از دست آن کالا هم راحت شود.

وی افزود: گاهی هم فردی یک کالایی را می بخشد ولی علیرغم نیازش این کار را می کند و یا علیرغم عدم تمکن مالی برای کسب آن تلاش می کند که قطع یقین در موارد مختلف از این دست اجر الهی نیز متناسب خواهد بود.

آیت اله عابدینی عنوان کرد: خداوند سبحان وعده داده است که هر آنچه که ببخشید، خداوند سبحان جایش را پر می کند و این پر کردن حتی از پر شدن آب دریا علیرغم برداشت ما هم سهل تر و آسان تر محقق می شود.

وی توضیح داد: خداوند سبحان در آیه 20 سوره شوری می فرماید که هر کس تنها برای دنیایش تلاش کند چیزی نصیبش نخواهد شد ولی اگر برای آخرتش تلاش کند، خداوند منان نیز به او برکت و نعمت عطائ می کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهارکرد: ایات 201 و 202 سوره بقره به این معنا اشاره دارد که آدم ها باید برای دنیا و آخرت عابدانه و با محور اطاعت الهی تلاش کنند والا اگر از خدا تنها دنیا بخواهیم چیزی جز دست خالی نصیبمان نخواهد شد ولی با اطاعت الهی، دنیای با آخرت نصیبمان خواهد شد.

وی تأکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) باید در اعتماد مردمی بکوشد تا خدمات خود را اطلاع رسانی کند چراکه وقتی مردم بدانند کمک هایشان برای چه کاری صرف شده، اعتمادشان از حد فعلی هم بالاتر می رود.

آیت اله عابدینی گفت: مردم اگر ببیند پولی که کمک می کنند با تدبیر و درایت برای خدمات بیشتر و بهتر صرف می شود، ترجیح می دهند تا این کمکهایشان را به کمیته امداد امام (ره) بدهند که با توجه به عملکرد این نهاد نیازمند اطلاع رسانی بیشتر هستیم.

وی ادامه داد: همین که صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تمام سپرده های خیران و منابعش را به نیازمندان اختصاص داده و ریالی وام به افراد غیرنیازمند و حتی کارکنانش نمی دهد یک امتیاز است که مردم نسبت به آن واکنش مثبت نشان می دهند.

امام جمعه قزوین یادآورشد: باید کاری کنیم که استان قزوین در افزایش مددجویان توانمندشده، ایجاد اشتغال برای محرومان از استان های پیشتاز باشد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید