امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۳
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۵۹۷۹
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

آغاز ساخت نخستین شهرک صنعتی کمیته امداد در بندر ماهشهر

آغاز ساخت نخستین شهرک صنعتی کمیته امداد در بندر ماهشهر
(چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۵:۴۳

احداث نخستین شهرک صنعتی کمیته امداد کشور با همکاری شورای راهبرد منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، به منظور اشتغال مددجویان در بندر ماهشهر آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، طی مراسمی با حضور سیدمرتضی بختیاری، ساخت نخستین شهرک صنعتی کمیته امداد کشور در بندر ماهشهر آغاز شد.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان مهمترین ماموریت این نهاد است، گفت: اشتغال رکن اساسی توانمندسازی است و در همین راستا ایجاد 500 هزار فرصت شغلی برای محرومان و نیازمندان در سال 1401 از سوی شورای عالی اشتغال به کمیته امداد محول شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه ماموریت ما در سال آینده تنها راه‌اندازی اشتغال برای مددجویان کمیته امداد نیست، ادامه داد: این مشاغل برای نیازمندان دهک‌های یک تا پنج جامعه ایجاد خواهد شد.
 
رئیس کمیته امداد اجرای طرح راهبری شغلی را یکی از توفیقات این نهاد در ایجاد اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: باید با رونق بازاریابی برای محصولات مددجویان، کاری کنیم که تولیدکنندگان دغدغه توزیع و فروش کالا و خدمات خود را نداشته باشند.
 
بختیاری ضمن تشکر از شورای راهبرد منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای همکاری در ساخت شهرک صنعتی کمیته امداد در بندر ماهشهر گفت: این طرح اشتغال‌زایی در منطقه را پوشش خواهد داد و به دلیل واقع شدن در حاشیه مناطق روستایی، موجب صنعتی شدن منطقه خواهد شد.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه این نهاد توجه ویژه‌ای به استان خوزستان دارد، اضافه کرد: سال گذشته ۱۰ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی با ۲۱۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در استان خوزستان ایجاد شد.
 
وی افزود: امسال نیز ایجاد ۱۴ و هزار ۵۰۰ فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۵۱۸ میلیار تومان برای خوزستان پیش‌بینی شده است.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید