امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۴ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۵۹۰۷
گزارشگر : ۴۴

ایجاد 7 هزار فرصت شغلی در سیستان‌وبلوچستان

ایجاد 7 هزار فرصت شغلی در سیستان‌وبلوچستان
(یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰) ۱۴:۱۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سیستان‌وبلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هفت هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سطح استان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، احمدعلی راهداری، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سیستان‌وبلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هفت هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سطح استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد آمادگی لازم برای پرداخت تسهیلات را دارد، افزود: کارآفرینی و ایجاد اشتغال یکی از نیازهای ضروری کشور جهت به ارمغان آوردن زندگی بهتر برای مردم است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بیان کرد: کمیته امداد یکی از نهادهایی است که در ایجاد اشتغال نقش مهمی دارد و می‌تواند با کارآفرینی، زندگی مددجویان تحت پوشش خود را متحول کند.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون برای 385 نفر از طریق کاریابی و برای 2 هزار و 37 نفر از طریق راهبری شغلی، ایجاد اشتغال شده و به  5هزار و 156 نفر نیز آموزش‌های لازم برای ایجاد شغل ارائه شده است.

راهداری اظهار کرد: کل تسهیلات پرداخت شده از ابتدای سال، یک‌هزار و 534 میلیارد تومان  بوده است که  این مبلغ از سرفصل های بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، اشتغال پایدار روستایی، محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و هم افزایی بانک قرض الحسنه مهر ایران تامین شده است.

وی افزود: کمیته امداد همچنین آمادگی لازم برای پرداخت تسهیلات را دارد  و مبلغ تسهیلات برای هر فرد از ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان با توجه به نوع شغل اوست. همچنین تسهیلات کارفرمایان نیز به ازای به کار گیری هر مددجو ۱۰۰میلیون تومان است که علاوه بر این، حق بیمه کارفرما نیز تا دو سال بر عهده کمیته امداد است.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید