امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
شنبه / ۱۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۵۸۷۵
گزارشگر : ۷۸

آغاز دوباره زندگی مشترک 45 زن سرپرست با حمایت‌های کمیته امداد خراسان شمالی

آغاز دوباره زندگی مشترک 45 زن سرپرست با حمایت‌های کمیته امداد خراسان شمالی
(شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۲۴

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: باهمت این نهاد 45 زن مطلقه زندگی مشترک خود را در قالب طرح دوباره زندگی آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه این زنان پیش‌ازاین در قالب‌زن مطلقه تحت حمایت این نهاد قرار داشتند افزود: با برنامه‌های جدید کمیته امداد خراسان شمالی در قالب طرح دوباره زندگی این زنان زندگی مشترک خود را آغاز کردند.
وی ادامه داد: باراهنمایی و مشاوره‌های کمیته امداد 12 نفر از این زنان به زندگی مشترک قبلی خود بازگشتند و 33 نفر نیز ازدواج مجدد و آگاهانه داشتند.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه این نهاد به زنان سرپرست خانواری که دوباره ازدواج کنند، بسته‌های تشویقی ارائه می‌دهد، افزود: پرداخت جهیزیه، پرداخت وام اشتغال و تسهیلات قرض‌الحسنه ازجمله کمک‌های این نهاد به این خانواده‌هاست.
وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار به‌عنوان یکی از عوامل توانمندسازی، اظهار کرد: کمیته امداد نه‌تنها با ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار آنان را از گردونه حمایت‌های خود خارج نمی‌کند، بلکه به فرزندان و همسر این زنان نیز در بحث اشتغال‌زایی تا زمان رسیدن به خودکفایی و توانمندی خدمات مناسبی ارائه می‌کند.
الهی راد با تأکید بر اینکه یکی از رسالت‌های این نهاد ایجاد بستر ازدواج آسان و پرداخت کمک‌هزینه‌های ازدواج به جوانان مددجو باهدف توانمندسازی آنان است، خاطرنشان کرد: طی نیمه نخست امسال ۵۴۲ سری جهیزیه به زوج‌های تحت حمایت این نهاد اهداشده است که ارزش کل جهیزیه‌های پرداختی حدود ۱۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید