امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۶ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۵۸۷۴
گزارشگر : ۷۸

جذب 40 درصد منابع قرض‌الحسنه اشتغال مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی در 8 ماهه امسال

جذب 40 درصد منابع قرض‌الحسنه اشتغال مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی در 8 ماهه امسال
(سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۳۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از جذب 40 درصد منابع قرض‌الحسنه اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد در 8 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد میزان اعتبار کل تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال مددجویان طی سال جاری را بیش از 246 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: تاکنون از این رقم 95 میلیارد و 500 میلیون تومان آن جذب‌شده است که 40 درصد کل اعتبارات امسال را شامل می‌شود.
وی در ادامه به بیان گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان اشاره کرد و افزود: طی 8 ماهه امسال دو هزار و 604 طرح در قالب سرفصل‌های خدماتی، کشاورزی، دام‌پروری، صنایع‌دستی و طرح‌های زیرمجموعه راهبری شغلی راه‌اندازی شده است.
وی اعتبارات مانده اشتغال در بانک‌ها و صندوق امداد ولایت را حدود 150 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با همکاری بانک‌های عامل استان این اعتبار تا پایان سال جاری جذب و به مددجویان پرداخت خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در خصوص برنامه‌های امسال این نهاد در حوزه ایجاد طرح‌های زودبازده و مشاغل خرد و خانگی نیز گفت: امسال ایجاد 5 هزار و 428 طرح اشتغال بینی شد که تاکنون 48 درصد برنامه‌های این حوزه محقق شده است.
 وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداخت‌شده اشتغال طی امسال 90 میلیارد و 400 میلیون تومان از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و باقی‌مانده نیز از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تأمین‌شده است.


انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید