امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۸۳۸
گزارشگر : ۸۰
در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت اجرای طرح های انرژی خورشیدی؛

400 خانواده نیازمند صاحب درآمد پایدار می شوند

400 خانواده نیازمند صاحب درآمد پایدار می شوند
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۵۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی درصورت تخصیص اعتبار مورد نیازبرای اجرای طرح انرژی خورشیدی، 400 طرح دیگر نیز راه اندازی خواهد شد که تاکنون 10 واحد راه اندازی شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در مراسم بهره برداری از پنل خورشیدی تولید برق برای دو خانواده نیازمند در شهرستان آبیک بیان کرد: یکی از برنامه های محوری کمیته امداد امام (ره) توانمندسازی نیازمندان است .

وی ادامه داد: در فرآیند توانمندسازی مددجویان با ارائه راهنمایی و مشاوره های تخصصی، به شرایط مناسبی سوق داده خواهند شد تا بتوانند استعدادهای خود را بیابند و تصور نکنند که برای فعالیت در جامعه قدرت و توانایی ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از طرح های اشتغال زایی که طی سال های اخیر به عنوان طرحی نو و دانش بنیان اجرا شده، تولید برق از طریق نصب پنل های خورشیدی و فروش آن به شرکت توزیع نیروی برق است  که درآمد حاصل از فروش برق، بعد از کسر اقساط به حساب مجریان  واریز می شود.

وی افزود: 46 طرح تولید انرژی برق طی سال های قبل با میانگین 25 تا 27 میلیون تومان تسهیلات، اجرا شده است و در سال جاری نیز 10 طرح اجرا شده که هزینه اجرای آن بین 80 تا 100 میلیون تومان بوده است.

حق گویان عنوان کرد: برای اجرای 46 طرح حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومان سرمایه گذاری شده و تاکنون طی 26 مرحله و در مجموع دو میلیارد و 600 میلیون تومان بابت برق فروخته شده به حساب خانواده های مجری طرح واریز شده است که این رقم در واقع دو برابر سرمایه گذاری انجام شده است.

وی اعلام کرد: براساس قرارداد منعقده دولت تعهد کرده است که تا 20 سال برق تولیدی این واحدها را خریداری کند و تجهیزات مصرفی نیز دارای 10 سال گارانتی است .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: برای راه اندازی این پنل های خورشیدی 24 میلیون تومان بلاعوض و 56 میلیون تومان هم تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود و یک سال اول هم تنفس در پرداخت و 6 سال دوره باز پرداخت اقساط است.

وی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده تلاش می کنیم برای 400 خانواده نیازمند در سطح استان پنل خورشیدی نصب کنیم تا از این طرق صاحب درآمد شوند؛ این نوع درآمدزایی پایدار بوده و در فرآیند تولید برق نیز اقدام خاصی جز نظافت کردن پنل های خورشیدی از سوی فرد صورت نخواهد پذیرفت.

حق گویان یادآورشد: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی درصورت تخصیص مبلغ 20 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای هر طرح انرژی خورشیدی، 400 طرح  دیگر نیز راه اندازی خواهد شد که تاکنون 10 واحد راه اندازی شده است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید