امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
سه شنبه / ۹ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۸۲۲
گزارشگر : ۸۰
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی:

فقر زیبنده استان صنعتی قزوین نیست

فقر زیبنده استان صنعتی قزوین نیست
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۴۸

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وجود سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی در استان قزوین ، زیبنده نیست که بشنویم فقر و فقیر در این استان داریم .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ لطف اله سیاهکی در نشست کارگروه مسئولیت اجتماعی دستگاهها در حوزه نیکوکاری بیان کرد: انتظار این است که افراد مسئولیت اجتماعی خود را فراموش نکنند و نسبت به نیازمندان توجه لازم را داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولین دستگاهها و صاحبان صنایع که در فعالیت های مختلف تولیدی، خدماتی و ... فعالیت می کنند اگر از درآمد خود برای کمک به هم وطنان نیازمند هزینه کنند، کاری شایسته و ماندگار صورت خواهد پذیرفت.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به وجود سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی و ده ها واحد بزرگ دامداری و کشاورزی در استان قزوین ، زیبنده نیست که بشنویم فقر و فقیر در این استان داریم .

وی تصریح کرد: امنیتی که در کشور داریم یک نعمت گرانبهاست که باید سرمایه گذاران ما برای قدردانی از این نعمت،  وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود را اداء کنند.

سیاهکلی عنوان کرد: صاحبان واحدهای تولید و خدماتی می توانند مسئولیت اجتماعی خویش را به روش های مختلف اجرا کنند یکی از این راهها سپرده گذاری در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت است، چراکه این سپرده برای پرداخت تسهیلات به نیازمندان استفاده خواهد شد و در مقابل نیز سیاست های تشویقی را برای حمایت از این دست کمک ها قرار داده شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای کمک به نیازمندان هزینه می کنیم ولی پراکنده و غیر منسجم است بنابراین باید برای یکپارچه سازی این تلاش ها اقدام شود چراکه اغلب این کمک ها مصرفی است اما اگر به جای کمک بلاعوض حداقلی، مبلغ مناسبی وام داده شود اوضاعش عوض می شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برای افراد سالمند و از کار افتاده، کمک بلاعوض لازم است ولی نیاز نیست به افراد جوان و دارای توانایی کار، کمک بلاعوض بدهیم چراکه وقتی به او بسته معیشتی می دهیم هم به حیثیت او آسیب می زنیم و هم او را تنبل بار می آوریم در نتیجه عادت می کنند که از قاعده اقتصاد معیشتی خارج شوند.

وی تأکید کرد: کمک بلاعوض به افراد دارای توانایی کار و جوان سم است ، باید دست این افراد را بگیریم  و با تکیه بر توانایی هایش، فرصت شغلی مناسبی برای او ایجاد شود.

سیاهکلی یادآورشد: اگر بتوانیم کمکی جمع آوری کنیم بهتر آن است که آن را در اختیار کمیته امداد قرار دهیم تا این کمک ها با هم افزایی این نهاد، برای نیازمندان واقعی هزینه شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید