امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
سه شنبه / ۹ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۸۲۱
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

کمیته امداد اورژانسی برای درمان فقر است

کمیته امداد اورژانسی برای درمان فقر است
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۴۶

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد امام (ره) به عنوان یک مرکز اورژانس تعریف شده و قرار است به افراد نیازمند به صورت مقطعی و موقت خدمات ارائه شود و در این میان افراد سالمند و از کار افتاده از این قاعده مستثنی هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست کارگروه مسئولیت اجتماعی دستگاهها در حوزه نیکوکاری بیان کرد: لازم است توجه به مسئولیت های اجتماعی در جامعه احیاء شود.

وی ادامه داد: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه مشارکت های مردمی تلاش می کند تا از ظرفیت های مختلف خود استفاده کند تا بتواند در خدمت به مددجویان سطح کمی و کیفی زندگی نیازمندان را بهبود دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: همچنین این نهاد آمادگی دارد در صورت مشارکت خیرین ، اقشار مختلف مردم، دستگاههای اجرایی و بناههای تولیدی، به میزان سپرده گذاری در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت هم افزایی داشته باشد.

وی افزود: کمیته امداد امام (ره) به عنوان یک مرکز اورژانس تعریف شده و قرار است به افراد نیازمند به صورت مقطعی و موقت خدمات ارائه شود و در این میان افراد سالمند و از کار افتاده از این قاعده مستثنی هستند.

حق گویان خاطرنشان کرد: در حال حاضر قریب 32 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین قرار دارند که 62 هزار نفر را شامل می شود و باید گفت که 4.7 درصد از جمعیت استان مستمری بگیر کمیته امداد امام (ره) هستند.

وی عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات مختلفی را به نیازمندان و محرومان ارائه می کند که توانمندسازی خدمت برجسته و ماندگار این نهاد است تا نیازمندان و محرومان با به دست آوردن شرایط مناسب به سمت ایجاد درآمد حرکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: در واقع توانمندسازی کمک می کند تا فرد با کمک این نهاد و با اتکاء به توانایی هایش شرایط مناسبی برای رفع مشکلات و موانع پیش روی خود پیدا کند و به شرایط مطلوب دست یابد.

وی اظهارکرد: این نهاد خدمات دیگری نیز دارد که می توان به پرداخت کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج اشاره کرد که در این روش کمک ارائه شده با دستگاه های دیگر هم افزایی می شود تا کمک جهیزیه ای با رقم بیشتر برای دختران مددجو فراهم شود.

حق گویان با اشاره به لزوم توجه به کمک های پشتیبانی و حمایتی به جای کمک های بلاعوض گفت: یکی گام های کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خدمت رسانی به محرومان، استفاده از ظرفیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت است.

وی توضیح : در این صندوق قرض الحسنه، تسهیلات پرداختی به مددجویان بدون سود و کارمزد پرداخت می شود و تلاش می کنیم با بستری منطبق با قرض الحسنه واقعی و به دور از بروکراسی اداری، تأمین مالی نیازمندان اجرایی شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد:  سال گذشته به 50 هزار نیازمند در سطح استان، مازاد بر افراد تحت حمایت، خدمات مختلفی را در زمینه های مختلف از این نهاد دریافت کرده اند.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید