امروز دوشنبه ,۲ خرداد ۱۴۰۱
سه شنبه / ۹ آذر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۰
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۵۸۱۱
گزارشگر : ۸۹

12 هزار دانش‌آموز چهارمحال و بختیاری از خدمات حمایتی کمیته امداد هستند

12 هزار دانش‌آموز چهارمحال و بختیاری از خدمات حمایتی کمیته امداد هستند
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۰۹:۳۰

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: 12 هزار دانش‌آموز نیازمند استان از خدمات حمایتی و کمک‌هزینه‌های تحصیلی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی بیان کرد: رویکرد حمایت از دانش‌آموزان خانواده‌های نیازمند با هدف توانمندی و ایجاد زمینه مهارت‌‌آموزی آن‌ها اجرا می‌شود.

وی با اشاره به حمایت این نهاد از 964 دانشجو و طلبه افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند جهت گذراندن دوره‌های تحصیلی کمک‌هزینه تحصیلی(برای دانش‌آموزان) و کمک‌هزینه شهریه(برای دانشجویان) دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه دانشجویان مقاطع مختلف و طلاب علوم دینی از کمک‌هزینه شهریه بهره‌مند می‌شوند افزود: دانشجویان پس از ثبت‌نام با ارائه مدارک لازم به این نهاد طبق دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌ها از خدمات شهریه در هر نیمسال تحصیلی بهره‌مند می‌شوند.

محمدی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان پشت کنکور و بهره‌مندی آن‌ها از خدمات مؤسسات آموزشی به صورت رایگان گفت: امسال یکی از دانش‌آموزان تحت حمایت در رشته پزشکی، 7 نفر در دانشگاه فرهنگیان، یک نفر در رشته حقوق، یک نفر رشته پرستاری و یک نفر نیز در رشته فوریت‌های پزشکی در دانشگاه‌های سراسری پذیرفته شده‌اند.

وی ضمن قدردانی از کمک‌های مردم نوعدوست استان طی سال گذشته و ایجاد زمینه تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند تصریح کرد: ارائه این خدمات بدون کمک و مساعدت نیکوکاران و مؤسسات خیریه امکانپذیر نبود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید