امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۲
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۵۷۹۷
گزارشگر : ۴۸۷
سه روایت از زندگی بانوی فداکار؛

از فعالیت‌های انقلابی تا حضور در دفاع مقدس و حمایت از 130 کودک یتیم

از  فعالیت‌های انقلابی تا حضور در دفاع مقدس و حمایت از 130 کودک یتیم
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۶:۳۲

حمیده انصارفر بانوی فداکاری است که چهار دهه از عمر خود را در راه تحکیم آرمان‌های انقلاب اسلامی، حضور در جبه‌های دفاع مقدس و کمک به ایتام و نیازمندان سپری کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری شبستان، این سه روایت از زندگی بانویی است که عمر خود را در مسیر خدمت به خلق خدا قرار داده است:
 
روایت اول
وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد، همانند بسیاری از شیرزنان آن دهه در راه تبلیغ ارزش‌های انقلاب اسلامی گام برداشت. انقلاب اسلامی نوپا و نیازمند حمایت‌های مردمی بود تا بتواند مسیر آرمانی خود را مقتدرانه به جلو راند. حمیده خانم به مساجد و منازل می‌رفت. جلسات فرهنگی و دینی مختلف برگزار می‌کرد، بنابراین معتمد مردم به ویژه بانوان شده بود.
 
روایت دوم
پس از انقلاب اسلامی کشور جنگ تحمیلی را تجربه کرد، حالا مردم درگیر جنگی ناجوانمردانه بودند اما جوانمردانه در کنار هم در مقابل دشمنان جنگیدند.
مردان در خط مقدم علیه دشمنان جنگیدند، زنان هم در پشت جبهه‌های جنگ، مردان را همراهی می‌کردند و سهم بزرگی در هشت سال دفاع مقدس داشتند.
 
«حمیده خانم انصارفر» که همواره تبلیغ کننده راه انقلاب و ارزش‌های آن بود، این بار هم منفعل عمل نکرد و برای مردان جبهه با تبلیغات و کلام شیوایی که داشت از طریق تبلیغ و تشویق مردم، لباس و غذا تهیه می‌کرد و در زمستان‌ها برای آنان لباس‌های گرم می‌بافت و هر آنچه که مورد نیاز بود، جمع‌آوری و به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل ارسال می‌کرد.
 
روایت سوم
جنگ تمام شد. کشور کمک کم رنگ آرامش را به خود می‌دید اما راه حمیده خانم ادامه‌دار بود و این بار نیاز در جای دیگر نمایان شد. او به نیازمندان کمک می‌کرد و در جلسات و مساجدی که می‌رفت درباره انفاق و کمک و حمایت از مردم مستضعف سخن می‌گفت تا جایی که اکنون با حمایت بانوان نیک‌اندیش حدود 130 فرزند معنوی دارد از سیستان و بلوچستان تا کرمانشاه و دیگر مناطق کشور تحت حمایت گرفت. فرزندانی که توسط کمیته امداد شناسایی شده بودند تا مردمانی از جنس نیکوکاری همانند حمیده خانم از آنها حمایت کند تا فقر رنگ زندگی آنها را تیره و تار نکند و آنها همانند نوری در زندگی این کودکان بتابند.
 
امروز هم حمیده خانم چون از انقلاب اسلامی تاکنون فعالیت‌های دینی و ارزشی داشته است مورد اعتماد بسیاری از بانوان خیر است و آنها با کمک یکدیگر و از طریق طرح اکرام ایتام کمیته امداد، از کودکان نیازمند دست‌گیری میکند.
 
حمیده خانم انصارفر که اکنون حدود 68 سال دارد و اصالتا اهل شمال و در جنوب تهران زندگی می کند، معتقد است خیلی از جوانان جان خود را در راه میهن و اسلام داده اند و کار او در مقابل این جانفشانی‌ها همانند یک قطره است که می توان برای ادامه راه اسلام کمک کننده باشد که امیدوار است که در پیشگاه خداوند مورد قبول قرار گیرد تا خدمتی به اسلام کرده باشد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید