امروز دوشنبه ,۴ بهمن ۱۴۰۰
یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۵۷۹۳
گزارشگر : ۸۳

آئین رونمایی طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در استان گیلان

آئین رونمایی طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در استان گیلان
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۴:۳۱

زیرساخت تخلیه الکترونیک صندوق های صدقات مشترکین و خیّرین به صوت غیرحضوری و از طریق کد QR در استان گیلان مهیّا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی در آئین رونمایی از طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در استان گیلان، گفت: یکی از مأموریت های کمیته امداد بهره مندی از امکاناتی است که به وسیله آنها جذب خیّرین و نیز دریافت کمک های مردمی در بستر الکترونیک افزایش یابد و در این راستا روش های نوین متفاوتی جهت تسهیل مشارکت خیّرین پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با بیان اینکه از این پس یکی از راه های مساعدت‌ها و نذورات خیّرین از طریق بستر کدQR  نصب شده بر روی صنادیق و همچنین بنر‌های نصب شده در معابر و ادارات خواهد بود، افزود: افزایش جذب کمک های مردمی در بستر روش های نوین الکترونیکی و همچنین حفظ و افزایش ضریب نفوذ مشترکین و خیّرین قابل شناسایی از مزایای این طرح می باشد.

وی، اضافه کرد: پرداخت سریع و آسان در بستر امن، دقیق بودن، کاهش هزینه و زمان جمع آوری کمک ها و تسریع در پرداخت به نیازمندان، عدم نیاز به مراجعه حضوری و پیشگیری از انتقال بیماری‌ها و همچنین جلوگیری از استهلاک پول ملّی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

اهرابی با بیان اینکه در این روش کمیته امداد برای هر شخص یک کد اختصاصی تهیه نموده و در اختیار مشترکین قرار می دهد، ادامه داد: مردم گرانقدر با دانلود و نصب برنامه اسکنر بارکد، می توانند کد QR نصب شده بر روی صندوق صدقات را اسکن نموده، تا وارد صفحه اطلاعات مشترکین صدقات شده و به هر میزان کمکی که مدّنظر داشته باشند را از طریق اتصال به درگاه بانکی همانند سایر پرداخت های الکترونیکی واریز نمایند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، تصریح کرد: تهیه کد QR حقوقی برای هر یک از ادارات و سازمان ها نیز در دست اقدام است.

وی، با اشاره به اینکه پرداخت الکترونیکی از طریق سامانه (ussd) از دیگر روش‌های پرداخت صدقه است، اضافه کرد: این سامانه بر روی تمام سیم‌کارت‌های (دائمی و اعتباری) فعال است و کافی است خیّرین کد دستوری #013*8877* را شماره‌گیری نمایند.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان، با بیان اینکه صدقه اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، تصریح کرد: به‌هیچ‌عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود.

وی، با برشمردن موارد مصرف وجوهات صدقات، گفت: مراحم دریافتی برای کمک به خرید، ساخت و تکمیل مسکن مددجویان، کمک به امر ازدواج نیازمندان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت، هزینه می گردد.

انتهای پیام/.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید