امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۴ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۵۷۴۷
گزارشگر : ۸۸

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد و بهزیستی استان گلستان

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد و بهزیستی استان گلستان
(پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۰۰

تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان گلستان با اداره کل بهزیستی استان و با هدف ارائه خدمات پیشگیرانه و توانمند سازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مبتنی بر آموزش مهارت های اساسی زندگی اجتماعی و حمایت های اجتماعی در راستای ارتقاء دانش،آگاهی و توانایی های فردی و اجتماعی در حوزه سلامت روان و مهارتهای زندگی به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت : این تفاهم نامه در راستای ارتقاء بهداشت روان ، توانمند سازی فردی و اجتماعی مددجویان کمیته امداد در برابر شرایط دشوار (تاب آوری) و همچنین پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و معلولیت ها امضاء شد .
وی افزود: برگزاری کارگاههای تربیت مربی در زمینه های پیشگیری از اعتیاد، آموزش مهارت های زندگی پیش از ازدواج و زندگی خانواده برای کارشناسان ومددکاران این نهاد و همچنین بهره مندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از کلینیک های تخصصی مشاوره و ارائه خدمات مددکاری واورژانس اجتماعی از اهداف این تفاهم نامه است .
بابایی با اشاره به شناسنامه آسیب های اجتماعی و روانی (طرح محله محور) بمنظور اجرای مشاوره و آموزش های کیفی به مددجویان تصریح کرد : اختصاص یارانه درمان اعتیاد، پذیرش جامعه هدف کمیته امداد در طرحهای همیارمادر وکودک و مانا و همکاری در طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال و همچنین پذیرش فرزندانی بی سرپرست و بدسرپرست درخانه های شبانه روزی بهزیستی از دیگر اهداف مهم  این تفاهم نامه می باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت : در حال حاضر 5466 نَفَر تحت پوشش خدمات حوزه ی مشاوره و مددکاری کمیته امداد در خصوص اعتیاد ،ازدواج ،اشتغال و کارآفرین و...میباشند و با ارگانهایی نظیر نیروی انتظامی ،سپاه و سایر ادارات مرتبط با کاهش آسیبهای اجتماعی در حال همکاری و تعامل سازنده می باشد .
انتهای پیام.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید