امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۴ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۵۷۴۳
گزارشگر : ۷۸

گسترش هم افزایی کمیته امداد و سپاه در جهت فقر زدایی از استان

گسترش هم افزایی کمیته امداد و سپاه در جهت فقر زدایی از استان
(پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۴۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی نسبت به گسترش تعاملات و هم افزایی کمیته امداد و سپاه در جهت فقر زدایی از استان خبرداد.

ه گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در نشست بصریتی به مناسبت هفته بسیج ضمن بزرگداشت این هفته و نقش امدادگران در جایگاه بسیجیان در خدمت به محرومان افزود: کمیته امداد در همه حال در کنار سپاه آماده فعالیت های جهادی در جهت فقرزدایی است.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۵۴ هزار خانوار نیازمند استان تحت حمایت این نهاد هستند، افزود: توانمند سازی محرومان از جمله اقدامات کمیته امداد است.
وی به برنامه های این نهاد در حوزه اشتغال طی امسال اشاره کرد و افزود: طبق برنامه پیش بینی شده تا پایان سال جاری حدود 5 هزار فرصت شغلی به منظور توانمند سازی خانواده های محروم ایجاد می شود.
وی ساخت مسکن و ارائه خدمات فرهنگی را از سایر سرفصل های خدماتی این نهاد در حوزه توانمند سازی محرومان برشمرد و اظهار کرد:اکنون تفاهم نامه های زیادی در حوزه محرومیت زدایی همچون ساخت مسکن، توسعه اشتغال،اهدای جهیزیه و غیره با سپاه در حال اجرا است که این تفاهم نامه ها در صورت تحقق، برآیندی خوبی را به نفع جامعه هدف این نهاد دارد.
الهی راد به همکاری سپاه و کمیته امداد اشاره کرد و گفت: امسال با همکاری سپاه گام های خوبی در حوزه معیشت محرومان با اجرای رزمایش مواسات و همدلی برداشته شده است.
وی خاطرنشان کرد هم اکنون 10 پایگاه بسیج در سراسر استان توسط کمیته امداد در حال فعالیت است.

 

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید