امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۴ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۷۴۲
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

خدمت به نیازمندان با کار جهادی نتیجه بخش خواهد بود

خدمت به نیازمندان با کار جهادی نتیجه بخش خواهد بود
(پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۳۷

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: خدمت به نیازمندان و محرومان با کار جهادی نتیجه بخش خواهد بود و به هدف اصلی خواهد رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست با کارشناسان طرح اکرام ایتام و محسنین بیان کرد: کسانی که در کمیته امداد امام خمینی (ره) کار می کنند می دانند که به کسانی خدمت می کنید که در درگاه خداوند سبحان از شأن و مقام بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: خدمت کمیته امداد به نیازمندانی است که یا سالمند یا زن سرپرست خانوار یا یتیم و یا فرزند محسنین هستند ولی در میان این محرومان ایتام از شأن و مرتبه خاصی برخوردارند وخداوند سبحان به صراحت در قرآن کریم در این خصوص به ما هشدار و توجه لازم را داده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خدمت به همه نیازمندان واجب، لازم و باید با دقت پیگیری شود ولی در میان این افراد خدمت به ایتام برجستگی بالاتری دارد، برجستگی که هم جنبه اجتماعی دارد و هم از تأکید دینی برخوردار است.

وی افزود: البته خدمت به این افراد به همان میزان که اجر و ثواب دارد در برابر غفلتش هم عقوبت دارد، پس مراقب باشیم که به هر میزان توجه در خدمت و تلاش در رسیدگی به حالشان برای ما ثواب و به هر میزان کوتاهی، خسران را به دنبال دارد.

حق گویان عنوان کرد: در میان خانواده های تحت حمایت، خانواده های محسنین قرار دارند که در ظاهر سختی های پیش روی زندگی آنها، ممکن است، به چشم نیاید ولی کمی بررسی نشان از این گرفتاری و مشکلات دارد.

وی توضیح داد: هزینه های زندگی خانواده محسنین بسیار است چراکه علیرغم وجود سرپرست خانواده ولی بیماری سرپرست ، هزینه های بسیاری را به خانواده تحمیل می کند از این رو باید کمک های مردمی را به سمت خانواده های محسنین که دارای هزینه های بالایی هستند، هدایت کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: ممکن است برخی بگویند امکانات کم است، این سخن درست است؛ امکانات کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خدمت درخور شان نیازمندان؛ کم است ولی این مشکل نباید ما را در استمرار خدمت رسانی متوقف کند.

وی تصریح کرد: اگر در دفاع مقدس رزمندگانی با کمترین امکانات در برابر دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند، ثمره روحیه جهادی بوده؛ خدمت به نیازمندان و محرومان هم با کار جهادی نتیجه بخش خواهد بود و به هدف اصلی خواهد رسید.

حق گویان اظهارکرد: کارمان وقتی برای خدا باشد، برکت الهی نیز شامل حال ما خواهد شد و چه کاری بالاتر و بهتر از خدمت به محرومان، کسانی که در عرش الهی عزیز هستند و دعایشان مستجاب در نتیجه با نوکری آنها آینده خود را بسازیم.

وی اظهارکرد: لازمه خدمت شایسته و متناسب با شرایط مددجویان، کار جهادی است، در این روش لازم است از خمودگی و کم تحملی دوری کنیم بلکه با طمأنینه و آرامش بیشتری کار کنیم البته از خدمت بیشتر و احتمال عدم موفقیت در برآورده کردن نیاز محرمان، هراس نداشته باشیم بلکه با کمک خداوند سبحان و همت مردم می توانیم از خدمت به محرومان با آبرومندی و سربلندی بیرون بیاییم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: لازمه خدمت به محرومان نشاط است اگر نشاط داشته باشیم انگیزه خدمتی ما نیز بیشتر خواهد بود از این رو با صداقت و رصد مداوم کارها می توانیم در مسیر کمیته امداد خادم محرومان بیش از پیش ظهور شایسته ای داشته باشیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید