امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۳ آذر ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۷۲۲
گزارشگر : ۸۰
طی هفت ماهه سال جاری صورت گرفت؛

ایجاد هزار و 377 فرصت شغلی در استان قزوین

ایجاد هزار و 377 فرصت شغلی در استان قزوین
(چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰) ۰۹:۰۴

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هفت ماهه سال جاری با پرداخت 54 میلیارد و 422 میلیون تومان، هزار و 377 فقره اشتغال زایی در استان قزوین را شاهد بودیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی در مراسم افتتاحیه کارگاه "گبه بافی" در آبگرم بیان کرد: ایجاد اشتغال با رویکرد توانمندسازی محرومان صورت می گیرد تا مددجو برای امرار معاش خود بر توانایی خود اتکاء کند.

وی ادامه داد: برای تحقق توانمندسازی لازم است، استعداد مددجو شناسایی شود و سپس متناسب با توانایی و انگیزه اش برای او شغل ایجاد شود تا بتواند با تکیه بر توانایی و استعدادش، کسب درآمد کرده و زندگی خود را اداره کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این رویکرد با هدف ارتقای خدمت به نیازمندان و محرومان صورت می گیرد چراکه لازم است زمینه زندگی بهتر را با توانمندسازی مددجو فراهم کنیم.

وی افزود: در این راستا با استفاده از منابع بانکی، به نیازمندان تسهیلات پرداخت می شود تا اشتغالی متناسب با نیاز جامعه و توان فردی شخص متقاضی راه اندازی شود و از ره آورد این تسهیلات هم خود فرد و هم جامعه به صورت شایسته منتفع شوند.

دهقانی محمدآبادی عنوان کرد: طی هفت ماهه سال جاری با پرداخت 54 میلیارد و 422 میلیون تومان، هزار و 377  فرصت شغلی در استان قزوین ایجاد شده است.

وی توضیح داد: از این میزان تسهیلات 197 فقره با رقمی بیش از سه میلیارد و 940 میلیون تومان توسط صندوق امداد ولایت و یک هزار  180 مورد تسهیلات با رقمی بیش از 50 میلیارد و 482 میلیون تومان از محل بانک های عامل پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: امروز در این کارگاه آموزش "گبه بافی" در کنار بافت و تولید "فرش سنتی گبه" اجرایی شده است تا آموزش و درآمدزایی برای مددجو در فرایندی سریع تر انجام شود.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های این کارگاه این است که راهبر شغلی در کنار مددجویان حضور دارد در نتیجه با نظارت بر کار آموزش مددجویان، فروش محصولات تولیدی را نیز تضمین می کند در نتیجه مددجو دغدغه ای برای عدم فروش تولیدات خود ندارد.

دهقانی محمدآبادی یادآورشد: این رویکرد به ارتقای توجیه اقتصادی اشتغال ایجاد شده و همچنین عدم انحراف اشتغال زایی منجر می شود در نتیجه نظارت مستمر رمز موفقیت در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید