امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۳ آذر ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۷۲۱
گزارشگر : ۸۰
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین خبر داد:

جمع آوری 43 میلیارد تومان کمک مردمی در مراکز نیکوکاری

جمع آوری 43 میلیارد تومان کمک مردمی در مراکز نیکوکاری
(چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰) ۰۹:۰۱

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: بررسی آمارها نشان می دهد که در نیمه نخست سال جاری بیش از 43 میلیارد و 435 میلیون تومان کمک مردمی توسط 146 مرکز نیکوکاری در نقاط مختلف استان جمع آوری شده و تمام این کمک ها در همان منطقه برای محرومان و نیازمندان صرف شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم افتتاحیه مرکز نیکوکاری حضرت ابوالفضل (ع) روستای آروچان بیان کرد: انفاق و نیکوکاری باید در جامعه ترویج شود و مردم هرچه بیشتر با این کار مهم آشنا شوند چراکه این امر مهم یک اصل فرهنگی و دینی است.

وی ادامه داد: این مسئله نه تنها در فرهنگ عنی ایرانی و فطرت انسانی ریشه دارد بلکه در اندیشه و باور دینی ما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو ترویج، تبیین و نهادینه کردن فرهنگ نیکوکاری اهمیّت بسیاری دارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: بررسی آمارها نشان می دهد که در نیمه نخست سال جاری بیش از 43 میلیارد و 435 میلیون تومان کمک مردمی توسط  146 مرکز نیکوکاری در نقاط مختلف استان جمع آوری شده و تمام این کمک ها در همان منطقه برای محرومان و نیازمندان صرف شده است.

وی اضافه کرد: مرکز نیکوکاری یک پایگاه مردمی برای خدمت به نیازمندان است که به صورت کامل توسط مردم اداره می شود و کمیته امداد امام (ره) علاوه بر نظارت بر عملکرد مراکز نیکوکاری، سامانه ای را در اختیار این مراکز قرار می دهد تا هرگونه دریافت هدایای مردمی و پرداخت کمک به نیازمندان با کد ملی ثبت شود.

فرهادی افزود: ثبت بر محور کد ملی در این سامانه این امکان را می دهد مراکز مختلف نیکوکاری در اعطای کمک های خود دچار موازی کاری و عدم رعایت عدالت در رسیدگی به محرومان نشوند در نتیجه میزان کمک دریافتی هر نیازمند مشخص است.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی امکان سوء استفاده احتمالی از سوی افراد سود جو به واسطه مراجعه به مراکز مختلف نیکوکاری و دریافت کمک های متعدد نیز گرفته می شود در نتیجه رویکرد مراکز نیکوکاری نظم با سامانه ثبتی به دور از بروکراسی اداری است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: مراکز نیکوکاری روستایی دارای اهمیت بیشتری است چراکه در مناطق شهری در کنار مراکز نیکوکاری عمومی، مرکز نیکوکاری تخصصی هم داریم ولی در روستاها با توجه به جغرفیای کوچک، این مرکز نیکوکاری به صورت جامع در زمینه های مختلف می تواند خدمت رسانی داشته باشد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید