امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۳ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۷۲۰
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

اشتغال و توانمندسازی اولویت خدمات کمیته امداد است

اشتغال و توانمندسازی اولویت خدمات کمیته امداد است
(چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۵۸

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: اولویت خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان است تا مددجو با اتکاء بر توانایی خود، دریابد که آسودگی در زندگی با تکیه بر توانایی های شخصی محقق می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در مراسم افتتاحیه کارگاه "گبه بافی" در آبگرم بیان کرد: سیاست کمیته امداد امام خمینی (ره) حمایت از نیازمندان با تمام توان است ولی این حمایت بر پایه عزت و کرامت انسانی این عزیزان است.

وی ادامه داد: این نهاد به جز معدود اندکی از محرومان در خصوص اغلب مددجویان سیاست توانمندسازی را محور خدمت رسانی خود قرار داده است از این رو از دیگاه علمی، دینی و عرفی نیز شایسته نیست که کسی به طور مستمر وابسته به کمک دیگران باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: توانمندسازی یعنی مددجو نیز همانند سایر افراد جامعه توانایی دارد و باید این توانایی دیده شده و توسط خود فرد مورد استفاده قرار گیرد تا بتواند در جامعه زندگی شایسته ای را رقم بزند.

وی افزود: توانمندسازی یعنی مددجو باور کند که راهکار مشکلاتش اتکای صرف به کمک های کمیته امداد امام (ره) نیست بلکه این نهاد در یک باز زمانی موقت با ارائه خدمات متنوع از خانواده ای که به  دلایلی دچار مشکل شده است حمایت می کند  ولی این حمایت ها و کمک ها مستمر و دائمی نخواهد بود.

حق گویان  تصریح کرد: اولویت خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان است تا مددجو با اتکاء بر توانایی خود، دریابد که آسودگی در زندگی با تکیه بر توانایی های شخصی محقق می شود.

وی عنوان کرد: توانمندسازی فرهنگی و تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان اجرایی می شود تا فقر مادی بستری برای فقر علمی و نقصان در کسب دانش نشود، این رویکرد اگرچه در نگاهی به برنامه درازمدت قابل تحقق است ولی آن را سرمایه گذاری برای قطع زنجیره فقر می دانیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در کنار ایجاد اشتغال برای نیازمندان، با ارائه بسته تشویقی از بکارگیری مددجویان توسط کارفرمایان استقبال می کند و به ازای هر مددجوی بکارگیری شده، به کارفرما نیز تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید