امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲ آذر ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۵۷۰۵
گزارشگر : ۷۸

ارائه خدمات قضائی رایگان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی/ همکاری 12 وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان

ارائه خدمات قضائی رایگان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی/ همکاری 12 وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان
(سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۲

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از ارائه خدمات قضایی رایگان به مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه مددجویان تحت حمایت این نهاد در صورت وجود دعاوی قضایی و مشکلات حقوقی، به کانون وکلا و یا مرکز مشاوران قوه قضائیه معرفی می‌شوند تا روند پیگیری و حل مسئله به‌صورت قانونی و حقوقی انجام شود افزود: هم‌اکنون 12 وکیل نیکوکار با این نهاد همکاری دارند که در طی سال به مددجویان خدمت می‌کنند و این وکلا علاوه بر پاسخگویی به مددجویان، پرونده‌های قضایی آن‌ها را پذیرفته و تا حصول نتیجه پرونده‌ها را دنبال می‌کنند.
وی اضافه کرد: وکلای نیکوکار با ارائه خدمات مشاوره‌ای یا معتضدت قضایی وضعیت پرونده‌های مددجویان را در محاکم قضایی پیگیری می‌کنند.
الهی راد با قدردانی از کانون وکلا به لحاظ تعامل و همکاری خوب با این مجموعه، گفت: کانون وکلا نقش بسیار مهمی در حل مشکلات حقوقی مددجویان کمیته امداد دارند چراکه بسیاری از مددجویان به لحاظ مشکلات اقتصادی موجود توان پرداخت حق وکالت را ندارند.
وی گفت: طی امسال 101 مورد خدمات حقوقی به مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه‌شده است.
وی بابیان اینکه با احقاق حقوق مددجویان به دنبال توانمندسازی این قشر از جامعه هستیم اظهار کرد: توانمندسازی مددجویان از مهم‌ترین اولویت‌های کاری در عرصه مسائل حقوقی است که کمک بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.
وی، به برپایی میز خدمت و ارائه مشاوره‌های حقوقی اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون پنج میز خدمت در استان فعال است که طی امسال 105 مورد خدمات مشاوره داشتند که با پیگیری 7 وکیل این پرونده‌ها در حال انجام است.
وی بابیان اینکه ارائه خدمات قضایی رایگان به مددجویان جز برنامه‌های این نهاد است خاطرنشان کرد: ارائه خدمات آموزشی خانواده و حقوقی به مددجویان می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرونده‌های قضایی داشته باشد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید