امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۱
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۵۶۹۹
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد؛

تولید ۶۵۰۰ تن شیر توسط مددجویان کرمانی در هفت‌ماهه امسال

تولید ۶۵۰۰ تن شیر توسط مددجویان کرمانی در هفت‌ماهه امسال
(سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۴۱

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۶۵۰۰ تن شیر در هفت‌ماهه امسال توسط مددجویان کمیته امداد استان کرمان تولیدشده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در گردهمایی فصلی معاونین، مدیران و روسای کمیته‌های امداد استان کرمان بابیان اینکه شرایط فعلی باعث شده بخش قابل‌توجهی از جامعه به‌سختی زندگی بگذرانند افزود: گروهی از این افراد جامعه مددجوی این نهاد هستند.
وی ادامه داد: متأسفانه شرایط سخت برای این خانواده‌ها در استان کرمان که جزء ثروتمندترین استان‌های کشور است زیبنده این استان نیست.
صادقی تأکید کرد: شرایط جامعه شرایط سختی است و مردم تنها امیدشان به کمیته امداد است با توجه به تکلیفی که بر عهده ما گذاشته‌شده باید شبانه‌روزی تلاش کنیم.
وی به اجرای طرح کلان پروژه امداد هوشمند اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح می‌توان به همه کارها به‌خوبی رسیدگی کرد و هم‌چنین کارها با شفافیت انجام خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان با تأکید بر اینکه اثربخشی مشاغل خرد در اقتصاد استان خیلی مهم است افزود: در بحث دام‌پروری حدود ۱۷ هزار طرح سبک و سنگین در سطح استان داریم و تولید گوشت قرمز توسط مددجویان در هفت‌ماهه امسال ۱۴۸۰ تن بوده است.
وی از تولید ۶۵۰۰ تن شیر، ۱۰۰ تن پشم، ۵۸ تن گوشت ماهی، ۱۹۹ تن گوشت مرغ حدود ۴۰ تن عسل توسط مددجویان استان در هفت‌ماهه امسال خبر داد.
صادقی ادامه داد: درزمینهٔ صنایع‌دستی نیز طی هفت‌ماهه امسال ۲۸۱۲ تخته فرش به متراژ  حدود 17 هزار مترمربع فرش نفیس دستباف به ارزش 90 میلیارد تومان توسط مددجویان استان تولیدشده است.
وی به نقش مددجویان در تولید برق استان اشاره کرد و گفت: با ایجاد پنل های خورشیدی ۷۵۰ نفر از مددجویان کمیته امداد تولیدکننده برق هستند و ماهانه حدود یک و نیم میلیارد تومان برق به دولت می‌فروشند.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید