امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۳۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۹:۲۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۵۶۹۳
گزارشگر : ۸۸
هم اندیشی با اعضای مرکز نیکوکاری طبیب استان گلستان

همکاری 170 پزشک استان گلستان با مرکز نیکوکاری طبیب

همکاری 170 پزشک استان گلستان با مرکز نیکوکاری طبیب
(یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۹:۲۶

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از اعلام همکاری بیش از 170 پزشک نیکوکار با مرکز نیکوکاری طبیب برای خدمت رسانی به بیماران نیازمند استان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی ، مدیرکل کمیته امداد استان درحاشیه جلسه هم اندیشی با اعضای مرکزنیکوکاری طبیب گفت: درحال حاضر بیش از 85 هزار خانوار تحت حمایت این استان از 120نوع خدمت مختلف این نهاد اعم از مستمری ماهانه، خدمات مسکن، ایجاداشتغال،کمک های درمانی، تهیه لوازم ضروری منزل، کمک هزینه جهیزیه ، تسهیلات وام قرض الحسنه و... بهره مند هستند.
وی تاسیس مراکز نیکوکاری تخصصی بویژه درمان را یکی از اقدامات موثر در جهت رفع فقرومحرومیت دانست واشاره کرد: کمک به افراد نیازمند و بی بضاعت در فرهنگ ما به یک ارزش والا و انسانی تبدیل شده است.
بابایی با اشاره به همکاری بیش از 350 مرکز نیکوکاری درسطح استان افزود: یکی از سیاست های امداد مردمی کردن امورات و واگذاری برخی از کارها به دست خود مردم است که از ابتدای سال تاکنون بیش از 75 میلیارد تومان توسط این مراکز جمع آوری ودر بخش های مختلف به نیازمندان سطح استان تخصیص یافته است .
وی با اشاره به وجود 2650 بیمار صعب العلاج تحت حمایت این نهاد درسطح استان عنوان کرد: بطور میانگین مبلغ 3 میلیون و پانصد هزارتومان تا 4 میلیون تومان هزینه داروئی و بستری این بیماران می باشد که مقررشد کمیته امداد از طریق تعامل وهم افزایی با مراکز نیکوکاری نسبت به رفع مشکلات درمانی آنها اقدام نماید.
مدیرکل کمیته امداد استان ضمن اشاره به وجود 540 بیمار صعب العلاج در شهرستان گرگان تصریح کرد: کمیته امداد برای 600 بیمار صعب العلاج خود درسطح استان مبلغ 500 هزارتومان بصورت ماهانه کمک هزینه پوشینه و لوازم مصرفی نیز پرداخت می نماید .
وی تعداد ایتام و محسنین تحت حمایت را بیش از 12400 نفر اعلام و افزود : بیش از 27 هزار حامی باکمکهای نقدی ماهانه و کمکهای غیر نقدی خود از فرزندان معنوی استان حمایت می کنند.
مجتبی قاسمی ، مدیرعامل مرکزنیکوکاری طبیب ، درجلسه هم اندیشی جامعه پزشکان و کمیته امداد ، با اشاره به احادیث و روایاتی از ائمه اطهار(ع) در رابطه با صداقت و راستگویی در مسائل و مساعدت به نیازمندان در حد توان، به برخی از اقدامات و فعالیتهای این مرکز در راستای کمک و مساعدت به بیماران بی بضاعت و نیازمند با استفاده از ظرفیت پزشکان متخصص ،خیر ونیک اندیش استان گلستان در قالب، ویزیت رایگان ، حضور درمنازل افراد بی بضاعت و همچنین رفع مشکلات درمانی کلینیکی و پاراکلینیکی نیز اشاره کرد.
قاسمی یکی از اهداف راه اندازی مرکز نیکوکاری تخصصی طبیب ، شناسایی بیماران نیازمند و تجمیع اقدامات نیکوکارانه پزشکان و مراکز درمانی و هم افزایی با سایر موسسات برای کاهش هزینه درمانی بیماران نیازمندو همچنین اسکان همراهان بیمار درطول دوره درمان دانست و تصریح کرد این پزشکان در زمینه‌های مختلف همچون پذیرش رایگان، جراحی، رادیولوژی، سونوگرافی همکاری دارند و برخی داروخانه‌ها نیز با این مرکز برای کمک به نیازمندان مشارکت دارند و نیاز است برای جلب همکاری هرچه بیشترپزشکان با این مرکزفرهنگ سازی نمائیم.
انتهای پیام.


امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید