امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۶
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۵۶۷۵
گزارشگر : ۸۴
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان

طرح ملی مدارس همدل، راهبرد کمیته امداد برای توسعه تعاملات خیرخواهانه/همکاری 119 مدرسه همدل برای تحصیل دانش اموزان تحت حمایت

طرح ملی مدارس همدل، راهبرد کمیته امداد برای توسعه تعاملات خیرخواهانه/همکاری 119 مدرسه همدل برای تحصیل دانش اموزان تحت حمایت
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۱۴:۱۶

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان از طرح ملی مدارس همدل به‌عنوان راهبرد کمیته امداد در راستای توسعه تعاملات انسان دوستانه و خیرخواهانه با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان نام برد و گفت:119 مدرسه نیکوکار هیئت‌امنایی، غیرانتفاعی و نمونه دولتی همراه و همگام با کمیته امداد در راستای تحصیل دانش‌آموزان نیازمند گام برمی‌دارند. .

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سعید اسعدی، معاون امور فرهنگی کمیته امداداستان سمنان، فراهم‌سازی زمینه تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد را از اهداف اصلی این طرح عنوان کرد و افزود: آینده کشور ما در گروی انجام چنین اقدامات ارزشمندی است که ریشه در آموزه‌های دینی و اعتقادی ما دارد.


سعید اسعدی ترویج فرهنگ خیر و احسان را  از دیگر اهداف طرح مدارس همدل دانست و  اظهار کرد: باور ما بر این استوار است که اگر  جامعه‌ای که به خیر و احسان به‌ویژه در مقوله تحصیل  مسلح شود، نتایج خوبی در آینده دانش‌آموزان  و نیز رشد فرهنگی جامعه خواهد داشت..

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان  از همراهی 119 مدرسه در طرح مدارس همدل استان خبر داد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعدادی از دانش‌آموزان در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی خواستار رعایت کامل تکریم دانش‌آموزان حاضر در این طرح شد و گفت: تکریم و حفظ عزت‌نفس دانش‌آموزان نیازمند باید به‌گونه‌ای باشد که آنان در دریافت خدمات مختلف آموزشی، رفاهی و ... احساس تبعیض و تفاوت با دیگر دانش‌آموزان نکنند و منتی بر آنان احساس نشود.

شایان‌ذکر است، طرح مدارس همدل باهدف گسترش و تأمین همه‌جانبه عدالت آموزشی و تربیتی و با همکاری کمیته امداد و وزارت آموزش‌وپرورش طراحی و اجراشده است که به‌واسطه آن دانش‌آموزان مستعد تحت حمایت این نهاد از خدمات آموزشی در مدارس هیئت‌امنایی و غیردولتی بهره‌مند می‌شوند.
6025 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات مختلف حمایتی چون حمایت‌های تحصیلی، مشاوره‌ای ، فرهنگی، خانوادگی و رسیدن تا مدارج عالی تحصیلی  بهره‌مند‌می شوند..
انتهای پیام.
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید