امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۶۶۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

علت عدم انحراف اشتغال کمیته امداد تعریف و اجرای درست فرآیند آن است

علت عدم انحراف اشتغال کمیته امداد تعریف و اجرای درست فرآیند آن است
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۵۹

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: آنچه در اشتغال زایی لازم است بدان توجه شود؛ تعریف و اجرای درست فرآیند آن است چراکه وقتی زنجیره اشتغال به درستی چیده شود اشتغال ایجاد شده نیز به هدف خود می رسد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در مراسم افتتاحیه کارگاه قالی بافی روستای آروچان بیان کرد: خدای متعال را شاکریم که توفیق خدمتگذاری و نوکری مردم را بر دوش ما نهاده است و امیدواریم در این مسیر توفیق الهی بدرقه راهمان باشد.

وی ادامه داد: این خیال باطل است که اگر ما تلاش نکنیم کار امدادرسانی به نیازمندان تعطیل می شود بلکه اگر چنین شود در واقع ما از توفیق این کار محروم شده ایم و این رسالت بزرگ به دست فرد دیگری انجام خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) رسالتش نشر فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه است، در واقع ما تلاش می کنیم از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم تا جامعه با تکلیف انسانی و دینی خود آشنا شود.

وی افزود: زمانی امدادرسانی به نیازمندان با کمک بلاعوض و توزیع بسته های معیشتی بود ولی امروزه این امر مهم را بسیاری دریافته اند که باید به جای ماهی دادن، ماهیگیری را به نیازمندان آموزش دهیم.

حق گویان عنوان کرد: ماهیگیری را آموزش می دهیم تا زندگی عزتمندانه برای نیازمندان رقم بخورد چراکه مددجو باید بتواند با اتکاء به توانایی هایش زندگی شایسته ای را برای خود رقم بزند.

وی گفت: توانمندسازی نیازمندان در ابعاد مختلف پیگیری می شود؛ توانمندسازی فرهنگی و تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان اجرای می شود تا فقر در میان مددجویان باقی نماند و فرزند مددجو به واسطه مشکلات مالی از تحصیل محروم نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: توانمندسازی اجتماعی یعنی نگذاریم دختر و پسر مددجو به واسطه مشکلات مالی از تشکیل خانواده محروم شوند و برای این منظور هدیه ازدواج به پسران و کمک هزینه جهیزیه برای دختران مددجو اختصاص می یابد.

وی اظهارکرد: اما آنچه بیشتر در جامعه به عنوان توانمندسازی در اذهان مصداق دارد، اشتغال زایی است؛ بدین معنا که توانایی های افراد شناسایی شده و در کنار علاقمندی هایشان دیده شود تا با فراگیری آموزش و مهارت خود وارد کار شده و درآمد داشته باشند.

حق گویان تأکیدکرد: آنچه در اشتغال زایی لازم است بدان توجه شود؛  تعریف و اجرای درست فرآیند آن است چراکه وقتی زنجیره اشتغال به درستی چیده شود اشتغال ایجاد شده نیز به هدف خود می رسد و کالای تولید شده در فرآیند تولید با نیاز بازار و مصرف کننده مطابقت خواهد داشت و از طرفی در بازار مصرف نه تنها با مشکلی مواجه نخواهد شد بلکه درخواست بیشتری خواهد داشت.

وی یادآورشد: فلسفه راهبران شغلی در همین زنجیره اشتغال است چراکه نمی خواهیم مددجو بدون مشاوره و پشتیبانی فکری در بازار کار حاضر شود، راز موفقیت مشاغل ایجاد شده در کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز همین مشاوره های قبل و بعد از پرداخت تسهیلات است چراکه نظارت ها برای رسیدن تسهیلات به هدف شایسته است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید