امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۶۶۷
گزارشگر : ۸۰
بخشدار آبگرم مطرح کرد:

درخشش کمیته امداد امام (ره) در زمینه توانمندسازی نیازمندان

درخشش کمیته امداد امام (ره) در زمینه توانمندسازی نیازمندان
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۵۰

بخشدار آبگرم گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه توانمندسازی خانواده های نیازمند به خوبی درخشیده است و خدمات شایسته ای ارائه شده که لازم است استمرار داشته باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمدرضا فتح خانی در مراسم افتتاح کارگاه قالی بافی روستای آروچان بیان کرد: امروز شاهد برپایی کارگاه قالی بافی هستیم که باید برای راه اندازی چنین برنامه آموزشی در روستا، از کمیته امداد امام (ره) تقدیر و تشکر داشته باشیم.

وی ادامه داد: افتتاح این کارگاه یعنی اینکه  زمینه ای فراهم شده است تا در راستای رسالت خدمت رسانی به نیازمندان گام برداشته شود و خدمت به نیازمندان و محرومان در اولویت قرار گیرد، خدمتی که در این روستاها بیش از پیش مورد نیاز است.

بخشدار آبگرم اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای توانمندسازی خانواده های نیازمند به خوبی درخشیده است و خدمات شایسته ای ارائه شده که لازم است استمرار داشته باشد.

در ادامه امام جمعه آبگرم اظهارکرد: اسلام زندگی عزتمندانه، با سعادت و توأم با کرامت را برای انسان ها خواهان است از این رو برنامه زندگی برای انسان مشخص کرده است.

حجت الاسلام علی صالحی خاطرنشان کرد: زندگی قرآنی همان زندگی طیب و پاکی است که وعده الهی بر آن قرار گرفته است چراکه براساس این زندگی است که انسان ها سعادت دنیا و آخرت خود را به سوی خیر و نیکی هدایت می کنند.

وی گفت: اگر 10 هزار شرکت طی چند سال گذشته تعطیل شده است به دلیل نبود روحیه جهادی و بسیجی در بین برخی از مسئولین بوده است چراکه با وجود این روحیه نباید کاری زمین بماند و مشکل مردم حل نشود.

امام جمعه آبگرم اظهارکرد: روایت های مختلفی در دین اسلام داریم که بیان می کند که مومن نباید بیکار باشد از این رو در اسلام کمک بلاعوض نداریم یعنی اینطور نیست که عده ای در خانه بنشینند و مرتب به آنها پولی پرداخت شود، باید اساس جامعه به کار باشد چراکه اگر چنین نبود ربا نیز حرام نمی شد، اسلام با بیکاری و بی عاری مخالف است.

حجت الاسلام صالحی یادآورشد: امروز شاهد افتتاح کارگاه قالی بافی هستیم، کارگاهی که ماحصل آن توانمندسازی افراد است البته نباید به قالی بافی به عنوان کار صرف اقتصادی نگاه شود بلکه قالی بافی دارای جنبه های اجتماعی و هنری نیز هست.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید