امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۶۶۶
گزارشگر : ۸۰
با افتتاح کارگاه آموزشی صورت گرفت؛

آموزش مهارت قالی بافی به مددجویان روستای آروچان

آموزش مهارت قالی بافی به مددجویان روستای آروچان
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۴۸

با افتتاح کارگاه آموزش قالی بافی در روستای آروچان از توابع بخش آبگرم، آموزش بافت تابلو فرش برای مددجویان این روستا به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رئیس کمیته امداد اداره آبگرم در مراسم افتتاحیه کارگاه قالی بافی روستای آروچان بیان کرد: امروز شاهد برافراشته شدن پرچم زندگی عزتمندانه برای ولی نعمتان تحت حمایت روستای آروچان هستیم و این افتخار متعلق به مردم این روستا است که اگر همت آنها نبود، چنین مهمی محقق نمی شد.

همت امانی ادامه داد: کارگاه قالی بافی تابلو فرش با هدف اشتغال زایی در این روستا راه اندازی شده است  و در حال حاضر 20 نفر از افراد علاقمند در این کارگاه شرکت کرده اند و اعتباری بالغ بر 40 میلیون تومان نیز برای اجرای آن پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به اشتغال زایی و استقلال معیشتی باید از مسیر آموزش عبور کنیم چراکه قرار نیست اشتغال زایی تنها با ظاهر پرداخت تسهیلات باشد بلکه زمانی این تسهیلات موثر و هدفمند خواهد بود که در مسیر واقعی و اصلی اش اجرا شود.

رئیس کمیته امداد اداره آبگرم افزود: چنین رویکردی مستلزم داشتن دانش حرفه و کاری است که قرار است اجرایی شود از این رو آموزش لازمه کار اشتغال زایی است در نتیجه برگزاری کارگاه هایی از این دست برای ارتقای سطح مهارت مددجویان است.

وی عنوان کرد: در این کارگاه 460 ساعت برنامه آموزشی تدارک دیده شده و در ادامه نیز هر فرد متقاضی اشتغال زایی باید طرح خود را ارائه کند و در این میان تلاش می کنیم از ظرفیت راهبران شغلی استفاده کنیم.

امانی تصریح کرد: طی هفت ماهه سال جاری چهار میلیارد و 530 میلیون تومان پرونده تسهیلات اشتغال زایی به بانک های عامل ارسال شده که از این میزان بیش از یک میلیارد و 830 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی یادآورشد: یکی از رویکردهای این نهاد پایدار سازی اشتغال است از این رو با استفاده از ظرفیت های مختلف درون و برون سازمانی و نظارت های ناظران، این رویکرد را با جدیت پیگیری می کنیم.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید