امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱ آذر ۱۴۰۰ / ۰۵:۳۳
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۵۶۶۴
گزارشگر : ۱۰۵

مردم نوعدوست مازندران در راستای کمک به نیازمندان پیشگام هستند/ راه اندازی امداد هوشمند و کارآمد در مازندران

مردم نوعدوست مازندران در راستای کمک به نیازمندان پیشگام هستند/ راه اندازی امداد هوشمند و کارآمد در مازندران
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۰۵:۳۳

مدیر کل کمیته امداد مازندران در نشست خبری در رامسر در جمع خبرنگاران گفت: مردم نوعدوست استان در راستای کمک به نیازمندان پیشگام هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت الاسلام بشیر عالیشاه مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: در کمک های مومنانه امسال با همکاری بسیجیان ، خیران و مردم نوعدوست ، موسسات خیریه یک میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران افزود: در ماه رمضان اطعام مهدوی و در ماه محرم و صفر اطعام حسینی برگزار شد و ۱۷۰ هزار سبد غذایی(معیشتی) از ۳۰۰هزار تومان تا ۵۰۰هزار توزیع شد.

وی بیان داشت: در دهه آخر ماه صفر و در طرح ویژه نذرواره سردار سلیمانی نیز ۱۵ هزار سبد غذایی توزیع و هر روز از اربعین تا شهادت امام رضا (ع) ۲۰هزار پرس غذای گرم مجموعا ۱۹۰هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد .

مدیرکل کمیته امداد مازندران تصریح کرد:مراکز نیکوکاری در شش ماهه نخست امسال ۱۰۰میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند و ۳۰ درصد غیر مددجو و ۷۰ درصد مددجو از این خدمات بهره مند شدند.

وی بیان داشت: مراکز نیکوکاری با آمایش محله همه ظرفیت ها را شناسایی و به نیازمندان کمک ارائه می دهند.

وی با تقدیر از همراهی خیران در راستای ساخت مسکن مددجویان گفت: در بخش مسکن مددجویی نمایندگان مجلس هم کمک ویژه ای داشتند که جای تقدیر دارد و۱۳۰۰واحدمسکن مددجویی در دست احداث است که با همکاری بسیج سازندگی ساخته می شود که۶۰درصد کار در حال انجام است و امیدواریم تا پایان شش ماهه اول سال آینده این واحدها به خانواده های تحت حمایت تحویل داده شود.

مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: ۲۵۰۰مددجوی فاقد مسکن داریم و هزار نفر مددجو دارای زمین برای ساخت و ۱۵۰۰نفر مددجو هم فاقد زمین هستند که در تلاشیم که با کمک خیران زمین برای ساخت مسکن این افراد تهیه شود.


مدیر کل کمیته امداد مازندران در مورد امداد هوشمند و کارآمد گفت: بمنظور تسریع و ارائه خدمات مطلوب به مددجویان سامانه امداد هوشمند و کارآمد در استان راه اندازی می شود.


حجت الاسلام عالیشاه گفت: مددجویان می توانند از طریق آدرس soha.emdad.ir وارد سامانه امداد هوشمند شده و نسبت به ثبت نام و درج اطلاعات اقدام کنند.مدیر کل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: طرح پایش اطلاعات مددجویان از ششم آذر ماه آغاز می شود و ضرورت ثبت اطلاعات پایه برای ورود به سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد شامل کد ملی، کدپستی و شماره موبایل سرپرست خانوار است.


انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید