امروز شنبه ,۱۱ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه / ۳۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۴
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۵۶۵۵
گزارشگر : ۸۹
مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

«آموزش» مهم‌ترین مؤلفه راه‌اندازی طرح‌های اشتغال پایدار است

«آموزش» مهم‌ترین مؤلفه راه‌اندازی طرح‌های اشتغال پایدار است
(یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۱:۰۴

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش و مهارت‌آموزی مهم‌ترین مؤلفه‌های راه‌اندازی طرح‌های اشتغال پایدار در راستای کاهش بیکاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی در دیدار با فرانک کبیری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بیان کرد: ایجاد اشتغال خانگی و پایدار برای زنان سرپرست خانوار از رویکردهای این نهاد است.

وی بابیان اینکه بیش از 50 درصد خانواده‌های تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند که مهم‌ترین وظیفه آن‌ها تربیت فرزندان است افزود: راه‌اندازی طرح‌های اشتغال خانگی موفق و پایدار می‌تواند زمینه توانمندسازی و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی کمیته امداد را فراهم کند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه آموزش و مهارت‌آموزی مهم‌ترین مؤلفه‌های راه‌اندازی طرح‌های اشتغال پایدار ادامه داد: دوره‌های آموزشی مفید و کاربردی می‌تواند زمینه دست‌یابی به اهداف پیش‌رو را فراهم کند.

محمدی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری کاریابی در سطح استان اضافه کرد: مراکز نیکوکاری در سطح محلات و توسط مردم راه‌اندازی می‌شوند که مراکز کاریابی از مراکز نیکوکاری تخصصی در این زمینه هستند که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم می‌کنند.

فرانک کبیری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز در ادامه با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش اشتغال خانگی بیان کرد: در یکی از شهرهای استان نیز به صورت پایلوت زنجیره آموزش تکمیل شد و زمینه اشتغال برای فراگیران آموزش‌های مهارتی فراهم شد که مورد استقبال سازمان فنی و حرفه‌ای نیز قرار گرفت.

کبیری در ادامه با اشاره به اهمیت کمک به فرزندان خانواده‌های نیازمند با استفاده از برگزاری دوره‌های آموزش گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، فرزندان می‌توانند با گذراندان دوره‌های آموزشی در کسب‌و‌کارهای خُرد و کوچک فعالیت کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید