امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
شنبه / ۲۹ آبان ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۵
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۵۶۴۴
گزارشگر : ۴۸۷

کسب 2 مدال طلای جهانی توسط مددجوی نوجوان «نینجا» کار

کسب 2 مدال طلای جهانی توسط مددجوی نوجوان «نینجا» کار
(شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰) ۱۷:۰۵

نوجوان مددجوی 16 ساله از توابع شهرستان بم که در رشته رزمی «نینجا» مدال‌های طلای جهانی کسب کرده از سختی‌های خود در مسیر افتخارآفرینی می‌گوید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یکی از نمونه‌های بارز سختکوشی، موفقیت و امید به آینده با وجود شرایط دشوار مادی و اقتصادی، محمدمهدی دهقانی نوجوان 16 ساله اهل روستای پشت‌رود (از توابع شهرستان بم) است، او که در حال حاضر در کلاس یازدهم تحصیل می‌کند، توانسته در رشته رزمی «نینجا» موفقیت‌های فراوانی را در سطح ملی، استانی و بین‌المللی کسب کند.
 
نکته قابل توجه در ارتباط با این نوجوان، ناملایمت‌هایی است که با آن رو در رو بوده است؛ ولی با تمام این شرایط، همچنان مصمم در مسیر موفقیت گام برمی‌دارد. او عضوی از یک خانواده هفت نفره است و دو خواهر و برادر بزرگ‌تر و دو خواهر و برادر کوچک‌تر از خود دارد. پدر خانواده به‌دلیل مشکلات جسمی توان کار کردن را ندارد و سال‌ها است به دلیل از کارافتادگی تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.
 
این مددجوی نوجوان موفق در ارتباط با علاقه‌مندیش به ورزش نینجا می‌گوید: در زمان کودکی از تلوزیون حرکات ورزش نینجا را در برنامه‌های مختلف می‌دیدم و به حرکت‌های آنها علاقمند شدم. پس از مدتی متوجه شدم که چنین رشته ورزشی در ایران هم وجود دارد و با اصرار فراوان به خانواده‌ام باشگاه آن را پیدا کرده و حدود 9 سال است که از آن زمان تاکنون به این ورزش مشغول هستم.
 
محمدمهدی در ارتباط با موفقیت‌هایش در این رشته ورزشی عنوان می‌کند: در دو دوره مسابقات جهانی این رشته توانستم به مدال طلا دست پیدا کنم، البته علاوه بر این موارد در سطح استانی و کشوری هم تاکنون حدود 20 مدال طلا، نقره و برنز کسب کرده‌ام.
 
وی با اشاره به سختی‌هایش در مسیر موفقیت می‌افزاید: ما از لحاظ اقتصادی شرایط سختی داریم و تامین هزینه‌های ورزش نینجا از عهده خانواده من خارج است؛ به‌ طوری‌که برای شرکت در یکی از مسابقات جهانی، خانواده‌ام مجبور شدند از بانک وام بگیرد و زیر بار قرض سنگین بروند.
 
این نوجوان پرتلاش در مورد برنامه‌های آینده‌اش هم می‌گوید: قصد دارم رشته ورزشی‌ام را ادامه دهم و موفقیت‌های بیشتری کسب کنم. از سوی دیگر با ادامه دادن درس و تحصیل بتوانم شغل مناسبی پیدا کنم و درآمد مناسبی را برای بهبود وضعیت خود و خانواده‌ام داشته باشم.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید