امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
شنبه / ۲۹ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۹
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۶۳۶
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

وام مددجویان در طرح جهش تولید مسکن با نرخ 5 درصد ارائه می‌شود

وام مددجویان در طرح جهش تولید مسکن با نرخ 5 درصد ارائه می‌شود
(شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰) ۱۰:۳۹

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وام اقشار مختلف در طرح ملی مسکن با سود 18 درصد پرداخت می‌شود، گفت: براساس توافق وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی، وام مددجویان در طرح جهش تولید مسکن با نرخ 5 درصد پرداخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدالبرز حسینی، نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس آخرین گزارشی که به ‌دست ما رسیده است، در مرحله نخست اجرای قانون جهش تولید مسکن که احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی است، 360 هزار واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تعلق می‌گیرد.
 
وی ادامه داد: مقرر شده است تا وزارت راه و شهرسازی براساس قانون جهش تولید مسکن و براساس یک برنامه مدون، در طرح جهش تولید مسکن، زمین رایگان برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و دهک‌های یک تا سه زمین اختصاص دهد.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق قانون شورای پول و اعتبار، نرخ بهره وام متقاضیان در قانون جهش تولید مسکن 18 درصد است اما قرار است وزارت راه و شهرسازی با بانک مرکزی به توافقی برسند که برای سه دهک پایین، وامی که داده می‌شود با نرخ 5 درصد باشد.
 
حسینی در مورد بازه زمانی تخصیص اعتبارات و آغاز عملیات ساخت و ساز، عنوان کرد: رئیس جمهور از زمان آغاز به کار دولت و تبدیل طرح جهش تولید مسکن به قانون، پیگیر اجرای آن است و براساس اطلاعات موجود، کار تامین زمین و مراحل اولیه ساخت مسکن در برخی مناطق آغاز شده است.
 
وی افزود: برای مقدمات کار زمانی لازم است و در همین مدت کوتاهی که دولت مستقر شده اقدامات خوبی انجام شده است؛ از 1500 شهری که در کشور داریم حدود 900 شهر به تفکیک زمین مورد نیاز و تعداد واحدهای مسکونی و سهم هر کدام از این شهرها در هر مرحله از اجرای قانون مشخص شده است.
 
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر اقدامات فوق، نهادهایی که حامی و مجری این قانون هستند نیز مشخص شده است. همچنین دستگاه‌هایی که زمین دولتی در اختیار آنها است؛ بدنه وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد کشاورزی که حریم شهرها را در اختیار دارد نیز همکاری خوبی در ارتباط با تامین زمین داشته‌ و برنامه جامعی برای اجرای قانون ارائه داده‌اند.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به این‌که مقدمات قانون فراهم است، تقاضای آن هم در کشور وجود دارد و اهتمام دولت و مجلس در اجرای جدی قانون جهش تولید مسکن وجود دارد، شاهد استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت مسکن و تامین نیاز بازار باشیم.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید