امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
شنبه / ۲۹ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۵۶۳۰
گزارشگر : ۸۰

سوزن چرخ های خیاطی مددجویان خرمدشت، نخ شد

سوزن چرخ های خیاطی مددجویان خرمدشت، نخ شد
(شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۱۸

با حضور مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و مسئولان محلی، کارگاه آموزش خیاطی ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین در مراسم افتتاح کارگاه خیاطی خرمدشت بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آماده است علاوه بر ماهی گیری، پرورش ماهی  را به مددجویان تحت حمایت خود آموزش دهد.

سید مرتضی دهقانی محمدآبادی ادامه داد: وقتی که مددجو ماهی گیری و یک گام چلوتر از آن پرورش ماهی را بلد باشد دستش برای اداره زندگی به سوی کسی دراز نیست و همچون سایر آحاد جامعه با اتکاء به توانایی و استعدادهایش برای امرار معاش تلاش می کند.

وی اضافه کرد: تاکنون در خرمدشت مددجویان زیادی با بهره مندی از آموزش های مهارت آموزی، اشتغالی را ایجاد کرده و توانمند شده اند و امروز نیز بار دیگر یکی از گام های اولیه اشتغال زایی برای نیازمندان برداشته می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: برای برپایی این کارگاه آموزشی خیاطی، 20 مددجو شرکت دارند که هفت میلیون تومان از سوی استانداری و 10 میلیون تومان از طریق اداره کل کمیته امداد امام (ره) استان قزوین برای راه اندازی آن اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: مددجویان در این کارگاه آموزشی مهارت خیاطی را گذرانده و پس از کسب مدرک مهارت آموزی، می توانند برای اشتغال در همین رشته از تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی کمیته امداد بهره مند شوند.

دهقان محمدآبادی یادآورشد: امروز این کارگاه با مشارکت امور بانوان استانداری فعالیت خود را آغاز کرده است و تلاش می کنیم با هم افزایی ادارات و سازمان ها کارگاه های مختلف را برای آموزش مددجویان و نیازمندان در نقاط مختلف استان برگزار کنیم .

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید