امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
شنبه / ۲۹ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۵۶۲۸
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد؛

راه‌اندازی حدود ۴۰۰ مرکز نیکوکاری در استان کرمان

راه‌اندازی حدود ۴۰۰ مرکز نیکوکاری در استان کرمان
(شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۴۲

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: تاکنون حدود ۴۰۰ مرکز نیکوکاری در استان کرمان راه‌اندازی شده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در برنامه زنده تلویزیونی صبح بخیر کرمان به راه‌اندازی مرکز نیکوکاری تخصصی بشری به‌منظور حمایت از زوج‌های نابارور و خانواده‌های پر نوزاد در کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه به مراجعین و بازدیدهایی که داریم یکی از مشکلات و نگرانی‌هایی که خانواده‌ها دارند و درواقع به بحث تحکیم خانواده هم لطمه میزند بحث ناباروری است و بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی متأسفانه حدود ۱۵ درصد زوج‌ها با مشکل ناباروری مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: خیلی از زوجین به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی و هزینه‌های سنگینی که درمان این ماجرا دارد نمی‌توانند پیگیری کنند و در بعضی از موارد به ازهم‌پاشیدگی خانواده منجر شود.

صادقی ادامه داد: با پزشکان متخصصی که مرتبط با حوزه ناباروری هستند و هم‌چنین بر اساس تحقیقی که انجام‌شده هیچ بن‌بستی در فرزند آوری وجود ندارد و بر این اساس با توجه به هزینه‌های سنگین درمان ناباروری نیاز بود مرکز نیکوکاری در جهت کمک به زوج‌های نابارور در استان راه‌اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه مراکز نیکوکاری این است که خیران با کمک یکدیگر از اعتمادی که ایجاد کرده‌اند کمک‌هایی جمع‌آوری و برای نیازمندان موردنظر هزینه کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه گفت: حدود ۴۰۰ مرکز نیکوکاری مختلف در سطح استان توسط این نهاد راه‌اندازی شده که بعضی از این مراکز نیکوکاری تخصصی و در زمینه‌های مختلف ازجمله کارآفرینی، تحصیلی، اشتغال و درمان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: مرکز نیکوکاری کمک به زوج‌های نابارور و خانواده‌های پر نوزاد اولین مرکز نیکوکاری است که در این زمینه در سطح کشور در کرمان راه‌اندازی شده است و اقدامات آن کاملاً خیر خواهانه است.

صادقی بابیان اینکه در حال جمع‌آوری اطلاعاتی از زوج‌های نابارور نیازمند در استان هستیم گفت: تاکنون حدود ۳۵۰ نفر به این مرکز مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند.

وی ادامه داد: همه این اطلاعات جمع‌بندی و با بعضی از مراکز تخصصی استان و استان‌های هم‌جوار با اولویت کرمان رایزنی‌هایی انجام شده که با نگاه خیرخواهانه خود تخفیفی یا سهمیه‌ای به این زوج‌های بدهند یا به‌صورت رایگان برای درمان این خانواده‌ها که بخشی از هزینه را امداد متقبل می‌شود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: بخش دیگر از اقدامات این مرکز برای حمایت از خانواده‌های پر نوزاد است که مشکل مالی دارند و لازم و ضروری است این خانواده‌ها حمایت شوند.

انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید