امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
شنبه / ۲۹ آبان ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۵۶۲۵
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد؛

تاکنون 17 هزار طرح اشتغال دام‌پروری توسط کمیته امداد در استان کرمان راه‌اندازی شده است

تاکنون 17 هزار طرح اشتغال دام‌پروری توسط کمیته امداد در استان کرمان راه‌اندازی شده است
(شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰) ۰۹:۵۴

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه تاکنون حدود ۱۷ هزار طرح سبک و سنگین دام‌پروری در سطح استان کرمان راه‌اندازی شده است گفت: ۱۴۸۰ تن گوشت قرمز در هفت‌ماهه امسال توسط مددجویان کمیته امداد استان کرمان تولیدشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی به موضوع اشتغال و توانمندسازی مددجویان اشاره کرد و گفت: یکی از محوری‌ترین برنامه‌های این نهاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان است.

وی تأکید کرد: ما معتقدیم خانواده که دچار آسیب یا مشکل شده و سرپرست خود را ازدست‌داده یا سرپرست ازکارافتاده شده با مستمری ناچیز کمیته امداد نمی‌تواند زندگی بگذراند زیرا مبلغ مستمری که کمیته امداد برای خانواده‌های پرجمعیت بالای شش نفر جمعیت پرداخت می‌کند یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که جوابگوی هزینه‌های خانواده‌ها نیست.

صادقی تصریح کرد: نگاه ما بر این است و این سیاست از قبل هم بوده و هم‌اکنون نیز باقوت و قدرت دنبال می‌شود بحث اشتغال مددجویان است و تأکید ما بر مشاغل خرد و خانگی است.

وی با تأکید بر اینکه اثربخشی مشاغل خرد در اقتصاد استان خیلی مهم است افزود: در بحث دام‌پروری حدود ۱۷ هزار طرح سبک و سنگین در سطح استان راه‌اندازی شده و تولید گوشت قرمز توسط مددجویان در هفت‌ماهه امسال ۱۴۸۰ تن بوده است.

صادقی از تولید ۶۵۰۰ تن شیر، ۱۰۰ تن پشم، ۵۸ تن گوشت ماهی، ۱۹۹ تن گوشت مرغ و حدود ۴۰ تن عسل توسط مددجویان استان در هفت‌ماهه امسال اشاره کرد و گفت: درزمینهٔ صنایع‌دستی نیز طی هفت‌ماهه امسال ۱۷ هزار مترمربع فرش نفیس دست‌باف توسط مددجویان استان تولیدشده است.

صادقی به نقش مددجویان در تولید برق استان نیز اشاره کرد و گفت: با ایجاد پنل های خورشیدی ۷۵۰ نفر از مددجویان کمیته امداد تولیدکننده برق هستند و طی هفت‌ماهه امسال حدود ۱۷ میلیارد تومان برق به دولت فروخته‌اند.

انتهای پیامامتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید