امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۲۷ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۱
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۵۶۱۳
گزارشگر : ۹۳
برای پرداخت الکترونیک؛

رونمایی از طرح پرداخت آسان صدقه در بوشهر

رونمایی از طرح پرداخت آسان صدقه در بوشهر
(پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰) ۱۰:۵۱

طرح پرداخت آسان صدقه کمیته امداد با روش QR Code در استان بوشهر امروز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، زینب مینقی‌اقدم، رئیس اداره برنامه‌ریزی و پشتیبانی صدقات کمیته امداد در آیین بهره‌برداری طرح پرداخت آسان صدقات در بوشهر به خبرنگار صداوسیما گفت: هدف از اجرای این طرح این است که شرایط راحت و آسانی برای مردم نیکوکار فراهم شود تا آنان در کوتاه‌ترین زمان و از راحت‌ترین مسیر صدقات خود را پرداخت کنند.

زینب مینقی‌اقدم افزود: طرح پرداخت آسان صدقات از ماه تیر به‌صورت آزمایشی در هفت استان آغاز و از شهریور برنامه‌ریزی آن برای اجرا در تمام کشوری انجام شد.

وی اضافه کرد: برنامه داریم که در گام اول صندوق صدقات در خانه‌ها را به برچسب‌های QR کد مجهز کنیم تا بخش مهمی از پرداخت‌ها با این روش انجام شود.

رئیس اداره برنامه‌ریزی و پشتیبانی صدقات کمیته امداد گفت که رویکرد کمیته امداد این است که دیگر صندوق در خیایان نباشد و از صندوق‌محور به خَیِّرمحور تغییر رویکرد دهیم. البته به این زودی صندوق‌های خیابانی کمیته امداد جمع نمی‌شوند، اما رویکرد این است اگر مردم به‌سمت پرداخت صدقه از دیگر مسیرها مانند الکترونیکی و اینترنتی بروند و نیازی به صندوق‌ها نباشد درآینده تصمیم‌های بعدی گرفته می‌شود.

مینقی‌اقدم با بیان این‌که امیدواریم با این طرح همه مردم بتوانند مشترک پرداخت صدقات باشند، افزود: برنامه داریم تا پایان سال ۶۰ میلیون مشترک الکترونیک پرداخت صدقه داشته باشیم.

وی با بیان این‌که استان بوشهر از استان‌های موفق در پرداخت صدقات است، گفت: پرداخت صدقات در استان بوشهر رشد خوبی داشته است و مردم نیکوکار و نیک‌اندیش این استان همواره همراه و نوع‌دوست هستند. صدقات هر شهرستان کشور نیز در همان شهرستان هزینه می‌شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید