امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۵ آبان ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۳
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۵۷۲
گزارشگر : ۴۸۷
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

تلاش نمایندگان مجلس برای حل مشکل تسهیلات مسکن مددجویان

تلاش نمایندگان مجلس برای حل مشکل تسهیلات مسکن مددجویان
(سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰) ۱۵:۱۳

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اجرای طرح جهش مسکن، نمایندگان مجلس آماده همکاری با کمیته امداد برای ساخت مسکن مددجویان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، احمد نادری با اشاره به آغاز طرح دولت برای ساخت یک میلیون مسکن در سال، افزود: از این میزان 360 هزار واحد متعلق به مددجویان کمیته امداد است و این نهاد متعد به ساخت سالانه 90 هزار واحد مسکن شده است.
 
وی با تاکید بر حمایت مجلس از کمیته امداد برای اجرای این طرح، ادامه داد: ساخت مسکن محرومان مستلزم در نظر گرفتن تسهیلات متناسب با توان بازپرداخت خانواده‌های نیازمند است که در این زمینه باید پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.
 
عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار کرد: باید راهکاری برای افزایش توان بازپرداخت تسهیلات مسکن مددجویان اندیشیده شود تا شاهد سررسید شدن اقساط و ناتوانی مددجویان در این زمینه نشویم.
 
نادری با تاکید بر اینکه فراکسیون آسیب‌های اجتماعی در مجلس پیگیر اقساط سررسید شده مسکن مددجویان است، خاطرنشان کرد: استمهال وام یا ارائه بلاعوض از جمله مواردی است که می‌توان برای حل این مشکل پیش‌بینی کرد.
 
وی اضافه کرد: در ارائه مسکن اقشار نیازمند، سهم نهادهای حمایتی و دولت باید افزایش یابد تا مددجویان زیر بار اقساط بیشتر از میزان مستمری دریافتی نروند.
 
انتهای پیام
 
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید