امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۴ آبان ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۹
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۵۵۵۷
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد عنوان کرد:

دانش‌گرایی و تحول‌خواهی، رویکرد جدید در تنظیم برنامه هفتم کمیته امداد

دانش‌گرایی و تحول‌خواهی، رویکرد جدید در تنظیم برنامه هفتم کمیته امداد
(دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰) ۱۸:۱۹

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد گفت: در تدوین برنامه هفتم کمیته امداد رویکرد دانش‌گرایی و تحول‌خواهی در اولویت قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سعید زارع‌زاده در مراسم رونمایی از 62 طرح‌ پژوهشی این نهاد در حوزه آسیب‌شناسی و اثربخشی خدمات، افزود: سیاست‌های کلان کمیته امداد با هدف تقویت کمیت و کیفیت خدمات، بر مبنای پژوهش‌محوری شکل می‌گیرد.
 
وی شناخت وضع موجود و برنامه‌ریزی برای آینده را از مزیت‌های کار پژوهشی دانست و ادامه داد: شناسایی نقاط ضعف و قوت کمیته امداد و همچنین ایجاد فضای دانش‌گرایی و تحول‌خواهی در برنامه هفتم امداد، از جمله مسائلی است که در رویکرد پژوهش‌محوری کمیته امداد پیگیری می‌شود.
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد خاطرنشان کرد: در همین راستا از سال گذشته گروه‌های پژوهشی با همکاری کارکنان مجرب و متخصص امداد و حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌های معتبر تشکیل و نسبت به برنامه‌ریزی پزوهشی در جهت اهداف امداد، اقدام کردند.
 
زارع‌زاده کاربردی بودن پژوهش‌های کمیته امداد را یک امتیاز عنوان کرد و گفت: در هر استان 2 طرح پژوهشی با اتکا به نخبگان داخلی امداد و همکاری 20 ناظر دانشگاهی، پیش برده شد و بیش از هزار مصاحبه عمیق و کیفی با مددجویان انجام گرفت.
 
وی با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد در پژوهش‌های انجام شده، آینده‌پژوهی است، تاکید کرد: از این پژوهش‌های کاربردی در تدوین برنامه هفتم امداد و همچنین سیاست‌های کلان این نهاد استفاده خواهد شد. 
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد از آمادگی این نهاد برای همکاری با نخبگان، پژوهش‌گران و جامعه دانشگاهی خبر داد و خاطرنشان کرد: چهار هزار جلد کتاب در سامانه کتابخانه کمیته امداد در دسترس پژوهشگران به ویژه در حوزه فقر و محرومیت‌زدایی قرار دارد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید