امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۷:۵۰
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۵۴۵۳
گزارشگر : ۴۸۷
گفتگو با مددجوی موفق ورزشکار؛

دختر نوجوان مددجو در آرزوی کسب افتخارات جهانی برای ایران

دختر نوجوان مددجو در آرزوی کسب افتخارات جهانی برای ایران
(سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰) ۱۷:۵۰

دختر نوجوان شیرازی با تلاش و پشتکار در رشته ورزشی تکواندو به موفقیت‌هایی دست یافته و امیدوار است با عضویت در تیم ملی در سطح بین‌المللی نیز برای کشورمان افتخارآفرینی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سارا نوجوان 14 ساله شیرازی از نمونه افرادی است که با وجود شرایط سخت زندگی، امیدوارانه و با پشتکار برای موفقیت تلاش کرده و در نیمه راه موفقیت، به آینده‌های روشنی می‌اندیشد.
 
این دختر سختکوش که در حال حاضر در کلاس نهم مشغول تحصیل است، از چند سال قبل که پدر خود را از دست داده، همراه با خانواده خود، مادر، 2 خواهر و یک برادر، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته است.
 
سارا در مورد نحوه علاقه‌مندی‌اش به ورزش می‌گوید: از کودکی که با خواهرم تلویزیون تماشا می‌کردیم و موفقیت‌های ورزشکاران ایران را در مسابقات ورزشی جهانی می‌دیدم، آرزو داشتم که ای کاش من هم روزی بتوانم برای خودم و کشورم افتخارآفرینی کنم تا این‌که بالاخره تردید را کنار گذاشتم و با اراده قوی از چهار سال پیش وارد رشته تکواندو شدم.
 
وی با اشاره به حمایت‌های خانواده برای موفقیت در ورزش، می‌افزاید: خواهرم بزرگترین مشوق من برای ادامه کار و تمرین ورزشی بود و با حمایت‌های خانواده تاکنون توانسته‌ام یک مدال طلا و یک نقره ورزش تکواندوی استانی را در این رشته کسب کنم.
 
این نوجوان پرتلاش با بیان اینکه در حال آماده‌سازی برای مسابقات کشوری است، می‌گوید: متاسفانه به دلیل همه‌گیری کرونا فعلا مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی انجام نمی‌شود و تعطیل شده است. در اولین فرصتی که پیش بیاید برای مسابقات کشوری و سپس انتخابی تیم ملی اقدام خواهم کرد و شانس خود را برای ورود به مسابقات آسیایی و جهانی خواهم آزمود.
 
این مددجوی نوجوان در خصوص برنامه خود برای آینده‌ هم عنوان می‌کند: در کنار ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه، دوست دارم به تیم ملی راه پیدا کرده و در عرصه‌های بین‌المللی برای کشورم افتخارآفرینی کنم.
 
مادر سارا نیز در ادامه در خصوص وضعیت خانواده و حمایت‌های کمیته امداد می‌گوید: سارا از پدر خود را از دست داد و اگر حمایت‌های کمیته امداد نبود شاید نمی‌توانستیم او را در کلاس‌های ورزشی ثبت نام کنیم. سارا از کودکی به ورزش علاقه‌مند بود و همیشه از من می‌پرسید که چگونه می‌تواند جای یکی از این قهرمانان ورزشی باشد. با توجه به شوق وافرش به ورزش، زمانی‌که شرایط سنی‌اش به حدی رسید که می‌توانست ورزش کند او را در کلاس ورزشی ثبت‌نام کردم که خوشبختانه استعداد خود را خیلی زود نشان داد.
 
این بانوی سرپرست خانوار در خصوص مشکلاتشان هم بیان می‌کند: متاسفانه شرایط سخت اقتصادی باعث شده تا بسیار در مضیقه باشیم. با وجود این بسیار دوست دارم تا امکانی فراهم شود تا دخترم بتواند همچنان مسیر موفقیتش را ادامه دهد و آینده‌ای روشن برای خودش بسازد، اما تأمین هزینه‌های ورزش و درس فرزندانم در کنار هزینه‌های معیشت بسیار سخت است.
 
وی در ارتباط با سعی و پشتکار دخترش هم می‌گوید: با وجودی که سارا به ‌صورت حرفه‌ای ورزش می‌کند ولی این موضوع هرگز بر روی درس و تحصیل او تاثیر منفی نگذاشته و در مدرسه هم جزو دانش‌آموزان موفق محسوب می‌شود. او با وجود خستگی ناشی از تمرینات ورزشی هرگز از درس و مدرسه کم نگذاشته و در هر دو میدان درس و ورزش تلاش می‌کند.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید