امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۷
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۴۴۷
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی:

با حمایت کمیته امداد، هیچ دانش‌‌آموزی از تحصیل باز نمی‌ماند

با حمایت کمیته امداد، هیچ دانش‌‌آموزی از تحصیل باز نمی‌ماند
(سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۱۷

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش را مکلف کرده‌ایم با شناسایی دانش‌آموزان نیازمند و معرفی آنان به کمیته امداد، سبب شود که هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقر مالی از تحصیل باز نماند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدرضا احمدی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حمایت‌های کمیته امداد از ادامه تحصیل دانش‌آموزان نیازمند، افزود: با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا ممکن است برخی دانش‌آموزان که به تجهیزات آموزش آنلاین دسترسی ندارند، از ادامه تحصیل بازبمانند؛ بنابراین ضروری است که کمیته امداد از این دانش‌آموزان حمایت کند.
 
وی با بیان اینکه استعدادهای فراوانی در میان دانش‌آموزان نیازمند سراسر کشور وجود دارد، ادامه داد: 6 هزار دانش‌آموز نخبه در جامعه هدف کمیته امداد حضور دارند و بسیاری از افراد موفق کشور که امروز در مدارج عالی مدیریتی، تخصصی و علمی هستند، با حمایت‌های این نهاد رشد کرده و پرورش یافته‌اند.
 
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بر ضرورت شناسایی دانش‌آموزان نیازمند تاکید و اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرده‌ایم با شناسایی دانش‌آموزان محروم و در خطر ترک تحصیل و معرفی آنان به کمیته امداد، زمینه حمایت و ادامه تحصیل آنان را فراهم کند.
 
احمدی خاطرنشان کرد: حمایت از دانش‌آموزان نیازمند باید تا رسیدن به مراتب بالاتر دانشگاهی و حتی کمک به اشتغال آنان تداوم یابد تا به توانمندی رسیده و با عزت و کرامت از پوشش کمیته امداد خارج شوند.
 
وی از اختصاص بودجه در مجلس برای حمایت از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: یکی از اقداماتی که در کمیسیون آموزش مجلس پیگیری کردیم، اختصاص بودجه برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان نیازمند بود و همچنین آموزش و پرورش مکلف کردیم تا تبلت و تجهیزات تحصیل مجازی را برای آنان فراهم کند. همچنین از آموزش و پرورش خواستیم که جستجو کنند و نگذارند دانش‌آموزی بدون تجهیزات بماند. در همین زمینه کمیته امداد نیز با اولویت 50 هزار دانش‌آموز نیازمند، اقدام به تامین تبلت برای آنان کرده است.
 
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به بودجه نهادهای حمایتی، تاکید کرد: علاوه بر وظایف قانونی و نمایندگی، به طور شخصی هم وظیفه اخلاقی داریم تا از نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد با اختصاص اعتبارات مناسب، حمایت کنیم و زمینه ارتقای خدمات این نهاد برای جامعه هدف را فراهم کنیم که این موضوع در بودجه 1401 کشور لحاظ خواهد شد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید