امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۷ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۴
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۵۴۱۷
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد:

پرداخت 1322 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان از ابتدای سال جاری

پرداخت 1322 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان از ابتدای سال جاری
(دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۴۴

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 1322 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان و خانواده‌های نیازمند ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی عاشوری با ارائه گزارش عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، افزود: این صندوق در سال گذشته 424 هزار فقره وام قرض‌الحسنه به میزان 3400 میلیارد تومان به نیازمندان پرداخت کرد.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ادامه داد: از این میزان 680 میلیارد تومان وام اشتغال در قالب 35 هزار فقره، 473 میلیارد تومان وام مسکن در قالب 44 هزار فقره، 2179 میلیارد تومان وام کارگشایی در قالب 334 هزار میلیارد تومان و مابقی در سرفصل‌های دیگر به مددجویان و خانواده‌های نیازمند ارائه شده است.
وی با بیان اینکه تعهد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای سال جاری، پرداخت چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات است، اظهار کرد: 1900 میلیارد تومان وام کارگشایی، 200 میلیارد تومان وام ودیعه مسکن، هزار میلیارد تومان وام اشتغال، 100 میلیارد تومان وام درمان، 100 میلیارد تومان وام شهریه دانش‌آموزان و دانشجویان و 700 میلیارد تومان وام تامین مسکن پرداخت خواهد شد.
عاشوری به عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سال جاری اشاره کرد و گفت: در هفت ماهه سال جاری 1322 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه در قالب 150 هزار فقره، به نیازمندان ارائه شده است.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با بیان اینکه تسهیلات این صندوق تا سقف 10 میلیون تومان بدون هیچگونه ضمانتی به مددجویان پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: وام پرداختی این صندوق تا سقف 10 میلیون تومان با کارمزد صفر و تسهیلات بالاتر با کارمزد 3 درصد ارائه می‌شود که این کارمزد نیز تنها یکبار در طول بازپرداخت اقساط، قابل دریافت است.
وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان افزود: این صندوق با هدف ضمانت تسهیلات مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار تشکیل شده و در یکسال اخیر 2800 نفر از مددجویان با تامین اعتبار 70 میلیارد تومان از این ضمانت استفاده کردند. با هدف گسترش دامنه پوشش این خدمت، امسال وام کارگشایی مددجویان نیز در قالب صندوق ضمانت قرار خواهد گرفت.
عاشوری با اشاره به برنامه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای انتشار اوراق قرضه اسلامی، تاکید کرد: ضوابط و مقررات انتشار این اوراق در کشور وجود داشته اما تاکنون مجموعه‌ای موفق به اجرای آن نشده است؛ صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای نخستین‌بار برای انتشار این اوراق اقدام کرده و مجوزهای لازم اخذ شده است. همچنین مقدمات کار در سازمان بورس به انجام رسیده است.
وی در مورد فرایند انتشار این اوراق گفت: با انتشار اوراق قرضه اسلامی صفر درصد بدون کارمزد و هزینه خدمات، مردم نیکوکار که تمایل دارند از منابع خود در حوزه قرض‌الحسنه استفاده کنند،  با خریداری این اوراق از بورس، سرمایه خود را برای پرداخت وام قرض‌الحسنه به نیازمندان، در اختیار قرار دهند.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از اجرای طرح «قرض ماندگار» با هدف جذب منابع بیشتر برای پرداخت قرض‌الحسنه به نیازمندان خبر داد و اظهار کرد: مردم نیکوکار از طریق شماره‌گیری کد دستوری #4*8877* و یا شماره کارت 1828-0000-9979-6037 در هر شهر و استانی که هستند، می‌توانند منابع خود را برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان همان منطقه در نظر بگیرند و به گسترش این سنت حسنه کمک کنند.
عاشوری به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی قرض‌الحسنه اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح، مردم در هر محله می‌توانند با تجمیع منابع مالی خود و هم‌افزایی صندوق امداد ولایت، وام قرض‌الحسنه را در اختیار نیازمندان محله قرار دهند.
وی با تاکید بر رعایت دقیق قوانین و مقررات بانک مرکزی از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: امسال برای ششمین بار این صندوق موفق به دریافت جایزه خوش‌حسابی از سوی بانک مرکزی شد که نشانگر انضباط مالی در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است.
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید