امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۰
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۵۳۹۷
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

ضرورت توسعه صنایع تبدیلی برای رونق اشتغال مددجویان روستایی

ضرورت توسعه صنایع تبدیلی برای رونق اشتغال مددجویان روستایی
(یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰) ۱۶:۴۰

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه صنایع تبدیلی و توجه به صنایع خرد روستایی، طرح‌های اشتغال کشاورزی و دامپروری مددجویان کمیته امداد را رونق می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدتقی نقدعلی با تاکید بر گسترش صنایع کوچک در روستاها با رویکرد حمایت از طرح‌های کشاورزی و دامپروری مددجویان کمیته امداد، افزود: طی ماه‌های گذشته طرح امنیت غذایی در مجلس به تصویب رسیده است که براساس آن بازار محصولات و تولیدات کشاورزی، تحت نظارت سازمانی مجزا پیگیری شود که بتواند سیاستگزاری نظام‌مندی را اعمال کند تا شاهد رشد و شکوفایی صنایع کوچک روستایی نیز باشیم.
 
وی با بیان اینکه توسعه صنایع تبدیلی و توجه به صنایع خرد روستایی، طرح‌های اشتغال کشاورزی و دامپروری مددجویان کمیته امداد را رونق می‌دهد، ادامه داد: نمایندگان مجلس به دنبال تصویب قانون تسهیل مجوز کسب و کار هستند تا گره‌های کور در مسیر ایجاد و توسعه کسب و کار را رفع ‌کنند و زمینه ارتقای طرح‌های اشتغال مددجویان در روستاها نیز فراهم شود.
 
نماینده  مردم خمینی‌شهر با تاکید بر اینکه ایجاد صنایع تبدیلی یکی از امور با تاثیرگذاری بالا است که می‌تواند صنایع کوچک را در روستاها توسعه دهد، خاطرنشان کرد: فرآورده‌های جانبی کشاورزی مانند تجهیزات خشک‌سازی میوه و توسعه بسته‌بندی محصولات کشاورزی کمتر مورد توجه بوده است و می‌تواند به رونق کشاورزی و دامپروری روستائیان و مددجویان کمیته امداد کمک کند.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر اهمیت مشوق‌ها برای توسعه مشاغل روستایی تاکید کرد و گفت: موانعی وجود دارد و قرار است در قانون تسهیل کسب و کار گشایشی ایجاد شود. قانون امنیت غذایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار راه را برای توسعه صنایع و رونق اشتغال به ویژه برای مددجویان باز خواهد کرد. 
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید