امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۹
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۸۵۳۸۳
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد:

کاهش آمار دانش‌آموزان تحت حمایت به معنی ترک تحصیل آنان نیست

کاهش آمار دانش‌آموزان تحت حمایت به معنی ترک تحصیل آنان نیست
(یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰) ۱۰:۵۹

رئیس کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از 700 هزار دانش‌آموز نیازمند، گفت: تعداد دانش‌آموزان تحت حمایت، شناور است و کاهش آمار به معنای ترک تحصیل آنان نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری مهر، سیدمرتضی بختیاری با بیان اینکه آمار دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد شناور و متغیر است، خاطرنشان کرد: کاهش این آمار در مقاطع مختلف به معنای ترک تحصیل دانش‌آموزان نیست چرا که ما هر سال آمار دانش‌آموزان تحت پوشش را با وزارت آموزش و پرورش تطبیق می‌دهیم. ضمن اینکه بیش از 50 هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که شهریه آنها را پرداخت می‌کنیم.
 
وی با اشاره به عملکرد این نهاد در حوزه اشتغال، ادامه داد: امسال10 هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال مددجویان تصویب شده است که در هفت ماهه امسال بیش از 94 هزار شغل برای مددجویان ایجاد کرده‌ایم و در صورت پرداخت کامل تسهیلات، این رقم تا پایان سال به 300 هزار فرصت شغلی می‌رسد.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: برای سال 1400 راه‌اندازی 500 هزار فرصت شغلی توسط این نهاد برای در شورای عالی اشتغال تصویب شده است. این مشاغل برای دهک‌های اول تا پنجم جامعه در نظر گرفته شده که برای شناسایی آنها از ظرفیت کارآفرینان و خیران کمک خواهیم گرفت.
 
بختیاری اظهار کرد: همچنین ساخت 360 هزار واحد مسکونی برای مددجویان در طرح جهش مسکن پیش‌بینی شده که بر همین اساس سالانه 90 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان جامعه باید احداث شود.
 
وی با بیان اینکه در برنامه پنج ساله ششم، کمیته امداد باید سالانه 70 هزار اشتغال ایجاد می‌کرد، تاکید کرد: در طول برنامه ششم توسعه بیش از 800 هزار اشتغال توسط کمیته امداد ایجاد شده است.
 
بختیاری گفت: مددجویان و مجریان طرح‌های اشتغال تا سه سال پس از راه‌اندازی کسب و کار حمایت می‌شوند اما اگر به حداقل درآمد رسیدند از تحت پوشش خارج می‌شوند.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید