امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۸
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۵۳۸۱
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری انجام شد؛

تصویب صورت‌های مالی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای سال 99

تصویب صورت‌های مالی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای سال 99
(یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰) ۱۰:۰۸

مجمع عمومی عادی سالانه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای دوره مالی منتهی به 30 اسفند ۹۹ با حضور معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری برگزار و صورت‌های مالی این صندوق مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجمع عمومی عادی سالانه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای دوره مالی منتهی به 30 اسفند ۹۹ با حضور محمدجواد ایروانی، معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و اعضای هیات امنا و هیات مدیره این صندوق برگزار شد.
 
معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری در این جلسه با بیان این که پیشرفت‌های صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت طی سال‌های گذشته بسیار خوب و قابل دفاع است،‌ گفت: امیدواریم این صندوق در همه شاخص‌ها به الگویی برای نظام بانکی کشور تبدیل شود.
 
ایروانی ضمن تاکید بر توسعه کمی و افزایش مناسب سرمایه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با رعایت کامل ضوابط بانک مرکزی و ضوابط سختگیرانه دفتر مقام معظم رهبری تاسیس شده و در سال‌های اخیر جزو نمونه‌های موفق مالی خرد در سطح جهان در خدمت به محرومان بوده است.
 
رئیس کمیته امداد نیز با بیان این که صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سال 99 حدود 424 هزار فقره وام به ارزش 34 هزار میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف پرداخت کرده است، گفت: این میزان تسهیلات پرداختی بسیار جلوتر از برنامه‌ریزی‌های انجام شده است.
 
وی افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در ایجاد صندوق ضمانت اشتغال با اولویت زنان سرپرست خانوار نیز سربلند عمل کرد.
 
بختیاری همچنین گستردگی فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سراسر کشور را یک امتیاز مهم خواند و از مدیران صندوق خواست این مزیت را در جهت توسعه فعالیت‌های به روز و حرفه‌ای بانکداری به کار گیرند.
 
نادریان، مدیرعامل موسسه حسابرسی مفید راهبر نیز با قدردانی از عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت طی یک سال گذشته، حرکت این صندوق به سوی ارائه صورت‌های مالی شفاف را مثبت ارزیابی کرد و گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به صورت پیوسته در حال پیاده‌سازی اهداف ابلاغی است.
 
علی عاشوری، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی سال گذشته، افزایش تسهیلات پرداختی، کاهش نسبت مطالبات معوق به تسهیلات پرداختی، بهره‌برداری از نرم‌افزار پیگیری معوقات و افزایش مطالبات وصولی و پیاده‌سازی شعبه دیجیتال را از مهمترین این اقدامات خواند و گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از تمام توان خود برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها استفاده کرده است تا صورت‌های مالی را بهبود بخشد.
 
وی با بیان این که پذیرش مسئولیت اجتماعی در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بسیار مطلوب بوده است، تاکید کرد: نباید عملیات این صندوق را مانند یک موسسه تجاری به صورت هزینه و فایده ارزیابی کرد،‌ چرا که بسیاری از منابع آن در قالب فعالیت‌های عام‌المنفعه با دوره بازگشت طولانی مدت مصرف شده است.
 
در پایان این جلسه ضمن بررسی صورت‌های مالی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، با توجه به گزارش مقبول حسابرسی قانونی، صورت‌های مالی و عملکرد گزارش شده برای چهارمین سال متوالی مورد تایید مجمع قرار گرفت.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید