امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۱۳ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۸
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۵۳۲۵
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

برگزاری جشن خودکفایی ۲۵۰۰ خانواده تحت حمایت در استان مرکزی

برگزاری جشن خودکفایی ۲۵۰۰ خانواده تحت حمایت در استان مرکزی
(پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۴۸

جشن خودکفایی ۲۵۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی با حضور رئیس کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جشن خودکفایی ۲۵۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان، سردار کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله و جمعی از مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد برگزار شد. 
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم با گرامیداشت ۱۳ آبان، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: رهبر معظم انقلاب بر توانمندسازی مددجویان همراه با حفظ کرامت آنان تاکید دارند و بر همین اساس کمیته امداد توانمندسازی بر پایه سه رکن اشتغال‌زایی، تامین مسکن و فرهنگ‌سازی را در راس برنامه‌های خود قرار داده است.
 
وی با اشاره به برنامه‌های این نهاد در حوزه اشتغال گفت: در هفت ماهه سال جاری بیش از ۹۴ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است و در صورت تخصیص تسهیلات از سوی شبکه بانکی، تا پایان سال حدود ۳۰۰ هزار فرصت شغلی راه‌اندازی خواهد شد.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: براساس تصویب شورای عالی اشتغال، کمیته امداد در سال آینده موظف به ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای دهک‌های یک تا پنج جامعه شده است.
 
بختیاری از خودکفایی ۱۰۰ هزار خانوار از ابتدای سال جاری خبر داد و اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، با توانمندی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی، خانواده‌های جدید جایگزین شده‌اند.
 
وی از همه کارآفرینان و خیران تشکر کرد و گفت: امروز نیز مراسم خودکفایی ۲۵۰۰ خانواده که با عزت و کرامت از حمایت کمیته امداد خارج شدند، یک جشن واقعی است که جای شکرگزاری دارد.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به نقش مسکن در توانمند شدن مددجویان، اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن در طول چهار سال آینده به کمیته امداد واگذار شده است و سالانه ساخت ۹۰ هزار واحد مسکن برای محرومان پیش‌بینی شده است که در پایان چهار سال باید همه مددجویان صاحب مسکن شوند.
 
وی گفت: ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی با کمک بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان تفاهم‌ شده که پروانه ساخت ۳۵۰۰ واحد گرفته شده است.
 
بختیاری اضافه کرد: ۴۰ هزار واحد مسکونی نیز با همکاری سپاه، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مسکن و کمیته امداد طی دو سال باید ساخته شود.
 
رئیس کمیته امداد با تاکید بر نقش خیران، گروه‌های جهادی و بسیج در ساخت مسکن محرومان، عنوان کرد: امسال ساخت و تحویل ۲۵ هزار واحد مسکونی از برنامه‌های کمیته امداد است که حدود ۱۲ هزار واحد آن آماده شده است.
 
وی با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام گفت: با اجرای طرح ملی ایران مهربان، در کل کشور یتیم بدون حامی نداریم و تلاش می‌کنیم تعداد حامیان را افزایش دهیم.
 
بختیاری افزود: در کل کشور حامیان ایتام و محسنین طی سال گذشته ۱۴۰۰ میلیارد تومان به ایتام کمک کردند.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید