امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۱ آبان ۱۴۰۰ / ۱۶:۵۴
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۵۲۷۹
گزارشگر : ۴۸۷

امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان کمیته امداد، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و گروه خودروسازی سایپا

امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان کمیته امداد، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و گروه خودروسازی سایپا
(سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰) ۱۶:۵۴

تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان کمیته امداد، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران و گروه خودروسازی سایپا با هدف آموزش، توانمندسازی و اشتغال مددجویان تحت حمایت استان تهران به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مراسم امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه با هدف آموزش، توانمندسازی و توسعه اشتغال مددجویان با حضور سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، جواد روان‌بخش، مدیرکل آموز فنی و حرفه‌ای استان تهران و سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا  به منظور آموزش و ایجاد اشتغال برای فرزندان ۱۸ تا ۲۵ سال خانواده‌های تحت حمایت این نهاد در محل گروه خودروسازی سایپا برگزار شد.
 
سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه همکاری با هدف آموزش و ایجاد اشتغال برای فرزندان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان تهران صورت می‌گیرد و آموزش‌ها زیر نظر اداره کل فنی و حرفه‌ای استان تهران و در گروه خودروسازی سایپا انجام می‌شود.
 
وی از آموزش و اشتغال ۵۰ نفر در مرحله اول این تفاهم‌نامه خبر داد و اعلام کرد: تلاش می‌کنیم ضمن گسترش این طرح، با دیگر شرکت‌ها و گروه‌های صنعتی این نوع تفاهم‌نامه و  همکاری را داشته باشیم.
 
پرپنچی با بیان اینکه در صدد هستیم تا با آموزش مددجویان و بهره‌گیری توسط گروه سایپا زمینه اشتغال افراد جویای کار و توانمند تحت حمایت را برطرف کنیم،گفت: سالانه می‌توان از طریق این تفاهم نامه ۲۰۰ جوان جویای کار را آموزش داده و به بازار کار خودرو سازی معرفی کنیم.
 
وی با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم این نهاد اشتغال زنان جوان و سرپرست خانوار است گفت: درصدد هستیم که زمینه اشتغال این گروه از جامعه هدف تحت حمایت را در اولویت قرار دهیم.
 
پرپنچی با بیان اینکه در این تفاهم نامه سه‌جانبه جامعه هدف تحت حمایت علاوه بر اینکه  آموزش حرفه‌ای مدارک مهارتی را اخذ می‌کنند نیز با ایجاد زمینه کار دائم سالیان متمادی خودکفا خواهند شد.
 
مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد در سال‌جاری توسعه اشتغال برای مددجویان است که تا کنون پنج هزار فرصت شغلی برای  کارجویان ایجاد شده است.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید