امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۴۸۹۲
گزارشگر : ۸۵

اجرای سومین استارتاپ مشترک «رویداد حامی»

(چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۲۱

رئیس کمیته امداد تربت حیدریه گفت: «رویداد حامی» سومین رویداد استارتاپی است که با حمایت حوزه اشتغال کمیته امداد تربت حیدریه و همکاری مرکز رشد شهرستان برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید سعید عبدالله زاده افزود: این رویداد برای ۷۰ نفر از زنان سرپرست خانوار که در ۱۱ تیم به‌ صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.
رئیس کمیته امداد تربت حیدریه در خصوص اهداف این رویداد، بیان کرد: هدف ما آموزش مفاهیم و مهارت‌های کسب و کار، توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار و کمک به انتخاب مسیر شغلی، راه‌اندازی کسب و کار و پایداری مشاغل است.
عبدالله‌زاده با اشاره به اینکه عمده‌ترین مخاطبین کمیته امداد، بانوان هستند، گفت: یکی از مهمترین وظایف کمیته امداد کمک به اشتغال و خودکفایی بانوان است که برگزاری این رویدادهای توانمندساز، در ایجاد اشتغال و کمک به خودکفایی افراد تحت حمایت نقش به‌سزایی دارد.
وی اضافه کرد: پس از برگزاری و اتمام دوره‌های آموزشی به ایده‌های برتر جهت اشتغال‌زایی تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعلق می‌گیرد. همچنین این طرح‌ها به مدت ۵ سال تحت نظارت حوزه اشتغال کمیته امداد خواهند بود.
عبدالله‌زاده خاطر‌نشان کرد: رویداد استارتاپی حامی افراد تحت حمایت کمیته امداد است و علاوه بر دارا بودن مهارت‌های اولیه، انگیزه و دغدغه بالایی برای راه‌اندازی کسب و کار در افراد ایجاد می‌کنند. 
وی گفت: از ابتدای ورود کمیته امداد به عرصه نوآوری و برگزاری رویدادهای استارتاپی پارک علم و فناوری خراسان از طریق مراکز رشد شهرستان‌ها در کنار کمیته امداد بود .

انتهای پیام

 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید