امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۸۸۹
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره اکرام کمیته امداد:

قزوین یتیم بدون حامی ندارد

(چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۰۶

رئیس اداره اکرام کمیته امداد استان قزوین گفت: با همت مردم نیکوکار و نوعدوست استان قزوین و به لطف خدای متعال در حال حاضر تمام ایتام تحت حمایت این نهاد دارای حامی هستند و یتیم بدون حامی نداریم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی قهرمانی در مراسمی که به منظور تحویل بسته های تحصیلی اهدایی از سوی یک شرکت تولیدی به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد، برگزار شد، بیان کرد: کمک به نیازمندان و محرومان از اهمیت بالایی در دین اسلام برخوردار است.

وی ادامه داد: در میان نیازمندان خدمت به ایتام از جایگاه بالاتری برخوردار است به طوری که در سیره علمی و عملی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) این امر مهم را شاهد هستیم.

رئیس اداره اکرام کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: استان قزوین دارای مردمی نیکوکار است و با همت مردم نوعدوست استان قزوین و به لطف خدای متعال در حال حاضر تمام ایتام تحت حمایت این نهاد دارای حامی هستند و یتیم بدون حامی نداریم.

وی افزود: علیرغم مشارکت بالای مردم در بحث رسیدگی به خانواده های محروم، به دلیل شرایط اقتصادی و بالا بودن هزینه ها همچنان نیازمند همراهی مردم هستیم تا بتوانیم بستر مناسبی برای بهبود زندگی خانواده های تحت حمایت فراهم کنیم.

قهرمانی خاطرنشان کرد: به منظور تحقق اوامر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی و ترویج فرهنگ الهی اکرام، طرح اکرام ایتام در جامعه اجرا می‌شود.

رئیس اداره اکرام کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: طرح اکرام ایتام، طرحی است که به موجب آن فرزندان یتیم بی‌سرپرست دختر تا زمان ازدواج و پسر زیر ۱۸ سال مورد پشتیبانی مادی و معنوی حامیان خیر که آمادگی خود را برای رسیدگی به ایتام اعلام کرده‌اند، قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه کفالت و اکرام ایتام همواره مورد تأکید و توجه خداوند متعال و ائمه معصوم(ع) است، توضیح داد: هیچ جامعه‌ای نیست که کودکانش درد غم از دست دادن والدین خود در دوران طفولیت را به خود ندیده باشد ولی برای التیام غم از دست دادن والدین نهادهای مردمی به نحو شایسته به آنان کمک می‌کنند که این روحیه در کشور ایران با اکرام ایتام و حمایت از آنان صورت می‌گیرد.

قهرمانی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آماده است علاوه بر دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) و مراکز نیکوکاری، از طریق کد مهربانی # 028*8877* کمک های مردمی را دریافت و براساس نیّت اهداء کنندگان برای محرومان هزینه کند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید